clanek-1
  • Ženy

  • 09.01.2023

Skvělé výkony žen v Německu, A tým obsadil 1. a 6. místo

Do Drážďan vyrazil A tým žen na první letošní akci, na halovém turnaji spolu trávil celý den. Kádr rozdělený na dva týmy odehrál zápasy ve svých skupinách, jeden tým obsadil skvělé 1. místo, druhý tým skončil na 6. místě.

Každoročně hraný turnaj v Drážďanech, letos v Ballsport areně, pořádala domácí Fortuna, která pozvala z tamního regionu a blízkého okolí několik týmů. Turnaj se odehrál systémem dvou skupin a do semifinále postupovaly pouze 2 týmy. Zbyté týmy odehrály rovnou zápas o umístnění. Náš tým byl rozdělen na dva týmy.

Dukla 1: Kubíková - Machačová, Potůčková, Kavalová, Klomínková, Ajazi, Holečková, Pfeiferová, Skálová

Dukla 2: Skoblíková - Pražienková, Vojáčková, Beránková, Dvorská, Hrobská, Prošková, Stadlerová, Zemanová

Oba týmy bojovaly až do posledního kola o postup ze skupiny, nakonec Dukle 2 to uteklo pouze a jen o gólový rozdíl. Tým pod vedením kapitánky Beránkové zvítězil 4 utkání (1:0, 2:1, 5:0 a 2:1) a jedno jediné prohrál s Zwickau 1:2, přesto to nestačilo na lepší než 3. místo a konečný zápas s Unionem Berlín o místo páté. V něm bohužel Union brzy vedl a neproměněné šance na straně Duklaček rozhodly o konečném 6. místě s pěknou bilancí 4 vítězství a 2 porážky.

Druhý tým Dukla 1 ve skupině podlehl pozdějším vítězkám skupiny Herthě Zehlendorf 1:2, poté však nastal obrat a tým se postupem turnaje prokousával nahoru. Hráčky vyhrály klíčový souboj s Unionem Berlin a poté se dvakrát rozešly smírně s Fortunou a Jenou C. V zápase s Energií Cottbus zvítězily a po výsledcích (1:2, 1:0, 3:0, 0:0, 1:1) postoupily ze skupiny z 2. místa, kde narazily na Bischofswerdaer FV. Po celé utkání byl lepší tým ve žlutém a klíčové vedení 1:0 (Kavalová) podržela v semifinále Kubíková, jež minutu před koncem polapila samostatný nájezd, ovšem v samém závěru přišla pojistka z nohy Skálové na konečných 2:0. Finále se hrálo proti Herthě, se kterou se tým Dukly 1 utkal už ve skupině. Naše holky neponechaly nic náhodě a od prvních minut si šly pro vítězství. Týmový výkon a hatrrick Kavalové se podepsaly pod finálové vítězství 5:2.

Ocenění turnaje:
Valerie Kubíková - nejlepší brankářka turnaje
Denisa Skálová - nejlepší hráčka turnaje

Týmová ocenění (hlasování hráček):
Michaela Beránková - hráčka týmu Dukla 2
Natálie Kavalová - hráčka týmu Dukla 1
Tereza Potůčková - překvapení turnaje