clanek-1
  • Ženy

  • 04.01.2023

Ženy jdou do druhé poloviny sezony

Ve čtvrtek se poprvé sejdou v novém roce ženy A i B k prvním tréninkům, o víkendu cestuje A tým do Německa. Přinášíme pár slov hlavního trenéra, rozsáhlejší rozhovor s Jakubem Kowolowskim nabídneme po startu přípravy.

Ve čtvrtek 5. ledna zahájí A tým žen přípravu na zimní sezonu. "Čeká nás příprava dlouhá 9 týdnů, pokračovat budeme v nastavené cestě. Zanalyzovali jsme si podzim, řešíme aktivně hráčský kádr, mluvíme o nastavení týmu. Po novém roce se vše plně rozjelo, realizační tým doplňujeme o jednoho člena a společně máme připravená témata jak po sportovní, tak organizační stránce. " uvedl na úvod trenér Jakub Kowolowski. Na Dukle bude začínat ženský A tým i B tým společně. "Propojení obou týmů zůstává, tréninkově jsou více od sebe, jak je potřeba. Při skupinové taktice a malých a střeních hrách jsou hráčky výkonnostně separované, ale do velkých her a při nácviku si pomůžeme. Navázat bych také chtěl na občasné využití starších žáků do tréninku, které jdou do sparing týmu proti ženám. Propojenost v herních principech je téměř stejná, řešíme jen odlišné nároky na hráčky a práci s detailem," dodává Jakub Kowolowski

Během zimního období Dukla jednou tréninkově vyjede na herní soustředění do Ústí nad Orlicí na konci ledna. "Jako každý rok strávíme 4 dny intenzivně spolu, letos přibíráme i dorostenky a věřím, že to může být skvělé v rámci propojení WU18, B a A. Druhý půlrok i vzhledem ke klubovým posunům bude aktivnější v komunikaci a nastavení společných cílů, ať už těch krátkodobých nebo dlouhodobějších pro rozvoj mladých hráček," pokračoval Kowolowski.

Ženy odehrají celkem 7 utkání během přípravy a na jeho úvod mají také halový turnaj v Německu. "Souhlasili jsme s turnajem na úvod přípravy, jde hlavně o teambuildingovou záležitost, která i důsledkem předělání našich priorit je důležitá. Nově hodnotovou pyramidu stavíme na týmovém směru a poznání hráček, od čehož se odvíjí i větší počet zaměřených akcí pro A tým i klub celkově," řekl dále trenér. Letos také organizujeme zimní ligu pro ženské týmy, která vzniká tak trochu na bázi Tipsport zimní ligy. Bližší informace budou v průběhu nejbližších dní na našich stránkách. Ve skupině se potkáme s Plzní, Spartou B a dorostenkami Slavie. "Je skvělé, že příprava bude nastavena trochu i soutěžně. Budeme hrát o postup ze skupiny, myslím, že mentalita všech zápasů bude jiná. Potkáme se s Plzní, kterou známe z ligových zápasů a potom s mládežnickými týmy pražských sousedů. Slavia WU18 vede tabulku a může využít i hráček z áčka, takže očekáváme kvalitní utkání, stejně tak Sparta B se postará o další zápas, který by měl být hraný ve vyšším tempu, to jen kvituji. Na další soupeře si počkáme. Vše doplní vložená utkání, ať už Liberec, kterému se velmi daří, tak i Trnava, jež šla herně velmi nahoru tuto sezonu," zakončuje Jakub Kowolowski.

Zápasy ženského A týmu:

DatumČasSoupeřkyMísto
8.1.10:00 - 18:00Turnaj v DrážďanechBallnext ar.
15.1.10:30FKD - FC Viktoria PlzeňJuliska UMT
22.1.17:00AC Sparta Praha B - FKDStrahov UMT
26.-29.1.
Herní soustředěníÚstí nad Orlicí
29.1.16:00FKD - FC Spartak TrnavaJuliska UMT
4.2.10:00SK Slavia Praha WU18 - FKDEden UMT
11.-12.2.play-off - zimní liga
18.-19.2.
o umístění - zimní ligaJuliska UMT
4.3.
FKD - FC Slovan Liberec