clanek-1
  • A-tým

  • 11.11.2022

Poslední soutěžní zápas roku. Přijede k nám trápící se Opava

Utkání mezi Duklou a Opavou je soubojem dvou týmů s vysokými ambicemi, které ale zatím zůstávají nenaplněné. Dva někdejší prvoligové celky se v druhé nejvyšší soutěži zatím trápí a neoplývají ani dobrou aktuální formou.

Opava ze svých pěti posledních zápasů v lize nedokázala ani jednou vyhrát. Třikrát z pěti posledních zápasů odcházeli naši hosté poražení (0:1 s Karvinou, 1:2 s Líšní a 0:1 s Příbramí), dvakrát se jim podařilo získat alespoň bod (remíza 2:2 s Prostějovem a 0:0 s Třincem).

Dukla z posledních pěti utkání získala o jeden bod více než trápící se Opava. Jediná naše výhra přišla proti Táborsku, které jsme na domácím hřišti porazili 1:0. Z dalších čtyř zápasů jsme ale body nezískaly. V Chrudimi jsme podlehli 1:2, v Karviné dokonce 0:5, o dlouhou domácí neporazitelnost nás po prohře 1:2 připravila Sparta B a v posledním utkání jsme nestačili na Prostějov, kde jsme prohráli 2:4.

Opava je týmem, který má před 16. kolem FNL nejhorší útok v celé soutěži. Za 15 odehraných kol se hráčům slezského fotbalového klubu podařilo vstřelit 13 gólů. Žádný tým v soutěži přitom nemá nižší počet vstřelených branek než Opava, pouze Táborsko má stejný počet. Na opačné straně hřiště se ale Slezanům daří. Soupeřům Opavy se v 15 odehraných kolech podařilo vstřelit jen 13 gólů do opavské brány. Méně inkasovaných gólů mají pouze první dva týmy tabulky, první Příbram (11 inkasovaných gólů) a také druhá Líšeň (9 inkasovaných gólů). Slezskému FC ale i přes aktuální krizi patří 10. místo v tabulce (18 bodů), na Duklu má náskok jednoho bodu.

Naopak Dukle se nedaří v obraně. Pouze čtyři mužstva v lize dostala více gólů než Dukla, která inkasovala 24 gólů. Co se týče útočné fáze, je na tom Dukla o poznání lépe. 20 vstřelených gólů je v statistice vstřelených branek osmým nejvyšším číslem.

Nejlepšími střelci Opavy jsou třígóloví Miloš Kopečný a Denis Kramář. Nejlepším střelcem Dukly je i nadále Lukáš Matějka se 7 brankami. Na třech gólech jsou také Kim Seung Bin a Lukáš Buchvaldek.

Poslední vzájemné utkání: 5.8. 2022

Slezský FC Opava – FK Dukla Praha 3:0 (2:0)

Branky: 5. Kopečný, 12. Pikul, 82. Rataj, ŽK: 34. Kopečný – 11. Piroch, 42. Peterka, 63. Svoboda, Rozhodčí: Petřík – Dresler, Mikeska, Střely na bránu: 5:2, Střely mimo: 2:4, Rohy: 5:6.

Slezský FC Opava:

Číž – Helebrand (62. Haitl), Bílek, Janoščín, Kadlec – Rychlý, Macháček – Kopečný, Pikul (68. Doleček), Šigut (68. Šcudla) – Kramář (80. Rataj).

FK Dukla Praha:

Čtvrtečka – Barac, Piroch, Peterka, Svoboda – Souček (46. Buchvaldek), Kim (62. Červenka), Kozel (76. Ullman), Uhlíř, Moulis (76. Šebrle) – Matějka.