clanek-1
  • Rozhovory

  • 03.08.2010

Jan Svatonský: V Čáslavi jsme to vybojovali

Prvním střelcem Dukly v nové sezoně se stal Jan Svatonský. V Čáslavi nebylo odehráno ani šest minut, když šestadvacetiletý útočník skóroval. Mohl přidat i další gól, ten mu ale pro ofsajd neuznal rozhodčí.

Lépe už jsi do sezony vstoupit nemohl, že? Na vstřelení gólu ti stačilo šest minut.
Když se to vezme takhle, tak je to určitě podařený vstup. Hned na začátku jsme dali gól, pak jsme si to hlídali. Naštěstí jsme to zvládli.

Ale šance byly i na další góly, že?
Byly. Chybělo trochu štěstí, možná jsem mohl zvolit i jiné řešení. Jeden gól rozhodčí neuznal, ale kdo ví, jestli to byl opravdu ofsajd. Honza Vorel to po rohu prodlužoval na zadní a já tam zůstal sám. Snad jsem si ty góly nechal i na další utkání.

Jak hodnotíš výkon Dukly?
Čáslav doma moc prohrávat nebude. Z tohoto pohledu jsou to cenné tři body. Odbojovali jsme to, odmakali a šli jsme si za vítězstvím. Úvodní zápas je vždycky takový specifický, nikdo neví, na čem po přestávce je. My v Čáslavi neměli dobrou bilanci, tak jsme rádi, že jsme tam poprvé vyhráli.

Je výhra z prvního duelu velkým povzbuzením?
Určitě, pro motivaci a sebedůvěru je to dobré. A kdyby se nám povedl i zápas s Jihlavou, tak bychom mohli v klidu do Karviné.

V pátek vás ale čeká o poznání těžší soupeř, že?
Určitě. Jihlava vyhlašuje, že jde za postupem. Tak s ní poměříme síly a uvidíme, na čem jsme. Na takový zápas se můžeme jenom těšit.

Co od toho utkání čekáš?
Doufám, že ofenzivní zápas. Věřím, že Jihlava nepřijede jenom bránit a bude chodit do brejků, čímž se prezentovala už v minulé sezoně. Věřím, že to bude velmi kvalitní druholigové utkání.

S jakými cíli vstupujete do sezony?
Loni jsme skončili šestí, letos chceme být výš. Musíme zvládnout podzim, pak si v zimě řekneme, co dál. Chtěl bych hrát co nejvýš, o postupu mluvit nechci. Ale kdyby se postoupilo, tak by to bylo úplně skvělé.

A máš i nějaký individuální cíl?
Ani ne. Za góly jsem samozřejmě rád, ale k čemu mi budou, když nebudeme vyhrávat. Týmové cíle jsou pro mě důležitější.

Tento rozhovor a mnoho dalších zajímavostí naleznete v zápasovém programu, který si můžete zakoupit při utkání FK Dukla Praha – FC Vysočina Jihlava.