clanek-1
  • Ženy

  • 02.08.2022

Soustředění, dva zápasy, příprava ženám pokračuje!

Minulý týden trávily oba ženské týmy soustředění v Podbořanech, kde v krásném prostředí strávily několik dnů. Na závěr se utkaly proti Viktorii Plzeň, které podlehly 1:3. V úterý sehrají A a B mix. proti Američankám z Miami Marlins!

Naše hráčky trávily v krásném prostředí v Podbořanech několik dnů, tamní prostředí si pochvaloval i trenér Jakub Kowolowski: "Podmínky byly výborné, posilovna i wellness v naprosto top podmínkách, hřiště připravené, tréninky i díky povrchu měly kvalitu, míč neodskakoval, nemám co k tomu dodat. Každý den jsme byly dvakrát na hřišti, posilovna, regenerace, seděli jsme spolu u videa, čas jsme využili maximálně. Nyní už jen čekáme na efektivitu a přenos z tréninku do utkání."

Kádr se rozrostl až k 35 hráčkám, neodjely pouze 3 hráčky. "Důležité bylo, že se nikdo nezranil. Pouze kumulujeme únavu a příprava běží zatím podle plánu. Lehce nás limitují některé abcence, kdy jsou to drobotiny typu puchýřů, nakopnutého malíčku a podobně. Do startu ligy máme 3 týdny, je to ještě dostatek času," konstatoval Kowolowski aktuální stav.

V utkání proti Plzni se v poločase rozešlo smírně 1:1, druhou půli pak ke konci Plzeň vstřelila dvě branky a zvítězila 3:1. Jedinou branku vstřelila navrátivší posila Denča Skálová. "Jsme v přípravě, přesto mě výsledek mrzí, protože neodpovídá průběhu utkání. Na to se nás však v soutěži také nikdo ptát nebude, statistika je hezká, ale bez branek nelze vyhrát. Pozitivem zůstává první poločas, kde jsme soupeře přestříleli (střely na branku 8-2, stand.situace 7-2 pozn. redakce), vstřelili dvě branky, jednu nám neuznali kvůli ofsajdu. Získali jsme hodně míčů na polovině Plzně, nebyli však efektivní v dohrávání situací. Za první poločas bych rád holky pochválil, byl to nejen kvalitní, ale i fotbalový výkon týmu. Do druhé jsme udělali několik změn v sestavě i organizaci. Zápas nám ukázal, kde s kým můžeme alternovat, bylo vidět, že druhou půli jsme otevřeli hodně prostoru na středu a nahoře nebyli v dostatečném počtu. Plzni děkuji za sehrání přípravného zápasu, druhý poločas už byla Plzeň efektivnější a lepší," hodnotí trenér poslední utkání.

Před námi je nyní už další přípravné utkání a to proti FC Miami Marlins. Tým nastoupí ve 2 základních jedenáctkách, nejrpve zahájí A tým, poté B tým. "Dnešní utkání využijeme více jako modelové utkání. Utkání je součástí herního tréninku, hráčky budou jak trénovat, tak hrát, minutáž rozložíme mezi všechny zdravé hráčky," uzavřel Kowolowski.

Utkání proti FC Miami Marlins začíná dnes od 18:00 na Julisce.