clanek-1
  • A-tým

  • 28.07.2022

Dukla favoritem ve F:NL? Ukáže to i zápas s Líšní

Přesně týden po důležitém vítězství 4:1 nad Teplicemi je tu i první ligový zápas. Televizní duel s Líšní začíná v 17 hodin na Julisce a pomůže poodhalit, jak na tom Dukla po mnoha personálních změnách opravdu je.

Líšeň zahájila přípravu zápasem se slovenskou Skalicí. Projít obranou slovenského týmu až na dostřel branky byl pro líšeňské po celý zápas nesplnitelný úkol, navíc hráči brněnského týmu soupeře poslali vlastním gólem do vedení. Skalica také vstřelila gól a zápas tak skončil 2:0 ve prospěch slovenského týmu. Líšeňští si ale spravili chuť v příštím zápase proti jinému slovenskému týmu. Béčko Slovanu Bratislava na svém hřišti porazili 2:0.

Pak ale pro Líšeň přišla série zápasů, kdy se vůbec nedokázala prosadit. Prohra 0:2 s Baníkem Ostrava, 0:1 s Prostějovem a remíza 0:0 se Zlínem. Gólový půst ukončili líšeňští hráči až v zápase s třetiligovou Hostouní, kterou přehráli jednoznačně 4:1. Přípravu navíc zakončili vítězstvím proti pražské Slavii, která sice nastoupila bez svých největších opor, ale výhra brněnského týmu 4:2 nad vicemistrem první ligy je i tak cenná.

Dukla v přípravě odcházela jako poražená dvakrát ze 7 zápasů. Po prohře 1:2 se Spartou a 1:3 s Budějovicemi přišla po velmi dobrém výkonu cenná remíza 1:1 s Libercem. Ta byla předznamenáním pro výhru v dalším střetnutí, ve kterém jsme si dokázali poradit s Chrudimí, s týmem z naší ligy, a bez jediné inkasované branky jsme vyhráli 4:0. Proti Hradci Králové jsme po senzačnímu obratu za 10 minut otočili zápas z 0:2 na 3:2 a v přípravě jsme vyhráli podruhé. V Semíně se Dukla představila proti Pardubicím, v zápase jsme ale neviděli ani jednu branku. Posledním přípravným utkáním byla domácí generálka s Teplicemi, do které hráči pražského týmu vlétli, a nakonec zápas vyhráli s třígólovou rezervou 4:1.

„Zápas s Líšní bude úplně jiný, než jakékoliv naše utkání v přípravě. Abychom měli u jiných týmů respekt, musíme hlavně na začátku vyhrávat,“ upozorňuje před zápasem Pavel Moulis.

Poslední vzájemný zápas:

FK Dukla Praha – SK Líšeň 4:2 (1:2)

FK Dukla Praha:

Reichl – Ruml, Kulhánek, Konan, Barac – Jeřábek (46. Habovda) – Souček (86. Hrubeš), Kozel, Bin (86. Pázler), Breda (78. Kovernikov) – Buchvaldek (60. Šebrle).

SK Líšeň:

Veselý – Pašek (85. Ulbrich), Jeřábek, Ševčík, Lutonský – Šumbera (70. Toutou Mpondo), Černín, Machalík (70. Krška) – Málek, Zikl, Matocha.

Branky: 45. Buchvaldek, 57. Souček, 64. Souček (pen.), 69. Souček – 6. Málek, 32. Machalík. ŽK: Souček, Kozel, Breda – Černín, Veselý, Málek. Rozhodčí: Dorušák – Hájek, Dobrovolný. Střely na bránu: 7:4. Střely mimo: 6:6. Rohy: 5:1. Držení míče (v procentech): 53:47.

Zápas s Líšní 29. července je možné sledovat i na televizních obrazovkách na kanálu ČT3. Výkop úvodního utkání ročníku je naplánovaný na 17 hodin.