• A-tým

• 17.07.2022

Z Plzně přichází útočník Lukáš Matějka

Do startu nového ročníku soutěže zbývají necelé dva týdny, kádr na příští sezónu tak dostává stále jasnější podobu. Dalším nově příchozím hráčem Dukly je Lukáš Matějka, který v klubu bude na jednoletém hostování z Viktorie Plzeň.

Čtyřiadvacetiletý útočník je sice odchovancem plzeňské Viktorie, loňskou sezónu ale strávil na hostování v Pardubicích, kde v nejvyšší soutěži naskočil do 20 utkání. Kromě Plzně a Pardubic odehrál Matějka zápasy i za Dynamo České Budějovice nebo za Ústí nad Labem. Už teď se ale těší na novou výzvu v Dukle.

„Od přestupu očekávám, že pomůžu Dukle k těm výsledkům, které jsou v kabině dané. Věřím, že já pomůžu týmu, a zároveň že tým k dobrým výkonům pomůže i mě. Chtěl jsem jít do klubu s ambicemi navíc tady o mě projevili velký zájem,“ popisuje svoje rozhodnutí Matějka.