clanek-1
  • A-tým

  • 07.12.2021

Pilný po podzimu: Ovlivnila nás prohra v Líšni, tým bojoval s vlastní mentalitou

Skvělý začátek, pak výkony jako na houpačce. Výsledkem je 24 bodů a osmé místo po podzimní části sezony. „Na všem špatném hledám něco dobrého. Možná nám to ukáže cestu. Na jaře nás furt ještě čeká 14 kol, kdy o něco půjde,“ říká náš hlavní trenér Bohuslav Pilný.

Trenére, jak se hodnotí podzimní část sezony?
Vstoupili jsme do ní výborně a všichni včetně nás samotných začali mít velká očekávání. Zlomovým momentem byla porážka v Líšni v sedmém kole, naše první v sezoně. Otřáslo to mentalitou mužstva. Ovlivnil nás také domácí zápas s Příbramí, kde jsme mohli v závěru skóre otočit a vyhrát, místo toho jsme sami inkasovali a prohráli 2:3. Těžko jsme se pak zvedali… Za mě tedy dobrý začátek, druhá a třetí třetina podzimu ale nestály za nic, nebudeme si nic nalhávat. Na druhou stranu druhou ligu dobře znám a vím, že jaro ještě může všechno změnit.

Jaký je pohled na tabulku? Přezimujeme na osmém místě…
Vzhledem k dobrému začátku, kdy jsme se drželi na špici, je aktuální osmé místo samozřejmě dílčí neúspěch. Na druhou stranu máme nějaký cíl, od kterého nejsme zase tak daleko. Bodové rozestupy jsou minimální. V mužstvu ale musíme udělat změny.

Jaké? Na setkání s fanoušky se mluvilo o příchodu gólového útočníka.
Vidíme na případu Vlašimi nebo Brna, kde hráči Alijagič a Řezníček dali deset jedenáct gólů. My musíme udělat maximum proto, abychom takové hráče našli taky. Nechci, aby to vyznělo tak, že se nám nedařilo jen kvůli útočníkům, kteří nestříleli branky. Chyběla nám celkově kvalita ve finální fázi, na které musíme pracovat.

S čím dalším ještě mužstvo na podzim bojovalo?
Stačí se podívat na tabulku domácích zápasů a hned známe odpověď. Můžeme se bavit o tom, že kdybychom doma zvládli zápasy s Ústím, Prostějovem nebo Příbramí, tak jsme o několik příček výš. Nebyli jsme dostatečně produktivní, soupeři naopak z mála šancí vytěžili maximum a my jsme na to nedokázali reagovat. Často nám také do zápasů ne úplně dobře vstoupili střídající hráči. Tabulka každopádně ukazuje realitu. Pokud tohle nezlepšíme, nebudeme hrát na špičce.

Jaké byly naopak pozitiva v této půlsezoně?
Na klucích je vidět, že chtějí. Troufnu si říct, že se nám podařilo zlepšit organizaci hry a eliminovat slabinu z minulé sezony, kdy nám soupeři chodili sami na bránu. Chceme pokračovat v zapojování mladých hráčů jako je Hrubeš, Kozel nebo Šebrle, kteří v dospělém fotbale dělají viditelné pokroky. Vše se ale odráží od výsledků a postavení v tabulce, s čímž nikdo v klubu není spokojený. Možná je to dobře, že jsme na tom takhle. Kdybychom měli o pár bodů víc, tak by nás to třeba uklidnilo. Teď víme, že si po tom musíme jít od prvního jarního zápasu.

S čím půjdeme do zimní přípravy?
Je poměrně dlouhá, čeká nás spoustu přípravných zápasů včetně zimní Tipsport ligy a soustředění v Písku. Kromě nabírání kondice musíme velmi důrazně zapracovat na řešení finální fáze a situací v poslední třetině hřiště. Máme poměrně slušné založení útoku i jeho vedení, ale na konci nám to skřípe. Musíme hráče naučit chodit ve více lidech do vápna a nebát se být důrazní.