clanek-1
  • Preview k zápasu

  • 16.10.2021

Dukla míří na sever Čech. Čeká ji utkání s Varnsdorfem

Po reprezentační přestávce se znovu rozjela FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA. Dukla sehraje svůj zápas v neděli, kdy se od 15:30 představí v rámci 11. kola na hřišti Varnsdorfu.

„Varnsdorf je silný soupeř. Jede na úspěšné vlně a střílí spoustu branek. Mají tým složený z hladových hráčů a jsou silní běžecky. Uděláme ale všechno proto, abychom jejich sérii přerušili,“ řekl Vít Vrtělka, asistent trenéra Dukly.

Před nedělními zápasy je náš soupeř v tabulce třetí, má 18 bodů stejně jako čtvrtá Sparta „B“ a pátá Líšeň. Varnsdorfu se zatím mimořádně daří doma, což je pro nás velkým varováním. Na svém stadionu totiž vyhrál všech pět zápasů se skóre 15:5. Venku naopak patří k nejhorším…

Dukla je sedmá, ale bodové rozdíly jsou v tabulce minimální. V případě vítězství a souhry dalších výsledků můžeme dokonce Varnsdorf přeskočit a zařadit se na druhé místo za vedoucí Brno a druhý Prostějov. Vrtělka připomíná, že odrazovým můstkem pro nás může být povedený přátelský zápas s Bohemians 1905, ve kterém jsme minulý týden  uspěli po přestřelce 4:3.

„Ukázali jsme kvalitu ve finální a předfinální fázi, která nám v předchozích ligových zápasech chyběla. Potřebujeme to potvrdit a být vepředu nebezpeční. Kromě důsledné defenzivy je to hlavní klíč k úspěchu,“ dodává.

Venkovní mistrovský zápas mimo hranice Prahy nás čeká poprvé od 10. září, kdy jsme nastoupili v Líšni. Od té doby jsme odehráli jen derby na Žižkově. Venku jsme mimochodem ze šesti zápasů dva vyhráli (v Třinci a v Táborsku), dvakrát remizovali (Jihlava, Žižkov) a prohráli právě v Líšni po výsledku 0:3.

V loňské sezoně jsme Varnsdorf ani jednou nedokázali porazit. Na jeho hřišti jsme nejprve prohospodařili dvoubrankový náskok a remizovali 2:2, v dubnové odvetě na Julisce u nás soupeř vyhrál 2:1.

Budeme rádi, pokud nás přijedete do Varnsdorfu osobně podpořit! Upozorňujeme, že každý fanoušek bude muset splňovat jednu z podmínek bezinfekčnosti:

  • negativní PCR test ne starší než 7 dní
  • negativní antigenní test ne starší než 72 hodin
  • doklad o prodělání nemoci COVID-19 v období předchozích 180 dní
  • certifikát o dokončení očkování nejméně před 14 dny

Poslední zápasy obou týmů:

MFK Chrudim – FK Varnsdorf 0:0

ŽK: 23. V. Řezníček, 70. Drahoš, 76. Kesner – 44. Šimon, 46. Breda, 54. M. Richter, 70. Kouřil, 90+2. A. Richter. Rozhodčí: Ginzel – Dobrovolný, Vyhnanovský. 

Sestava Varnsdorfu: A. Richter – Heppner, Kouřil, Kubista (46. Breda), Lauko (63. Rudnytskyy) – M. Richter, Zbrožek – Dordić, Bláha, Šimon (46. Velich, 88. Hušek) – Schön.

FK Dukla Praha – 1. SK Prostějov 0:1 (0:1)

Branky: 7. Urbanec. ŽK: Fábry, Kozma, Ruml, Peterka, Rada, Adediran, Doumbia – Omale, Zapletal, Žák. Rozhodčí: Křepský – Mikeska, Dresler.

Sestava Dukly: Rada – Barac, Piroch, Kulhánek, Ruml (77. Kovernikov) – Peterka, Kozma (77. Kozel) – Buchvaldek, Šebrle (65. Doumbia), Faleye (77. Pázler) – Fábry (34. Adediran).