clanek-1
  • B-tým

  • 31.07.2021

B-týmu začíná sezona. S přípravou a kádrem jsme spokojeni, říká trenér Majer

Týden poté, co do sezony vstoupil náš první tým, začíná v ČFL soutěžní ročník i naší rezervě. První utkání hraje v neděli v Zápech, doma se poprvé představí týden nato proti B-týmu Pardubic.

„Cíle pro sezonu jsou jasné: jeden z nich je příprava hráčů pro A-tým, druhý je herní i výsledková spokojenost. Chceme být lepší než loni. Myslím si, že máme na to být v první polovině tabulky,“ říká trenér naší rezervy Aleš Majer, který loni jako asistent vypomáhal Bohuslavu Pilnému u našeho A-týmu.

Jen v červenci sehrálo „béčko“ šest přípravných zápasů bez jediné porážky a s čtyřmi výhrami. Minulý týden mužstvo absolvovalo soustředění v Blšanech. Přípravu si celkově Majer pochvaloval: „Byla trochu atypická. Kondici jsme se věnovali během jarní pauzy a teď jsme se zaměřili zejména na herní a technicko-taktickou stránku naší hry, přičemž kluci dobře nabírají i některé nové prvky v naší hře. Troufám si říct, že jsme dobře připraveni.“

K dispozici má hráče ročníků 2001-2003. Složení týmu se ale bude hodně měnit i s ohledem na A-tým. „S trenéry áčka jsme domluveni, že si vždy před víkendem řekneme, koho z áčka bychom chtěli vytížit v zápase s námi a podobně. To samé i v tréninku, kdy budou někteří kluci chodit trénovat s áčkem,“ přibližuje Majer.

A jaký fotbal bude rezerva hrát? „Jelikož máme mladý tým, tak chci abychom byli aktivní, ukázali naši kvalitu a určovali tempo hry. Chceme hrát aktivní, rychlý fotbal a být dobří v přepínání i aktivitě na míči. Se složením kádru jsem velmi spokojený. Teď to jen potvrdit v zápasech.“

Všechny domácí zápasy odehraje B-tým na hřišti v Jirnech s výkopem v 10:15. Kromě úterní předehrávky 15. kola na konci září proti Živanicím nastoupí vždy v neděli. 

Budeme rádi, pokud si najdete čas a přijdete našeo „béčko“ osobně podpořit! Rozpis zápasů na podzim najdete ZDE

Složení týmu

Brankář:
Samuel Buchlák

Obránci:
David Ludvíček
Tomáš Bican
Jan Kozojed
David Čížek
Filip Matoušek
Tomáš Mládek
Filip Ulman
Radek Fojt

Záložníci:
Tomáš Křenek
Jiří Hudec
Jakub Uhlíř
Daniel Villaseca

Útočníci:
Jiří Hrubeš
Jakub Hodek
Matouš Varačka
Václav Kočí