clanek-1
  • Preview k zápasu

  • 21.05.2021

Poslední venkovní duel. Dukla míří na hřiště Ústí nad Labem

Duklu čeká předposlední utkání letošní sezony a vůbec to poslední na cizím hřišti. V rámci 25. kola se představíme v Ústí nad Labem, kde má zápas naplánovaný výkop v sobotu v 15:00 a živě ho vysílá FORTUNA TV.

Půjde o duel sousedů v tabulce. Dukla je sedmá se ziskem 31 bodů, Ústí šesté a bodů má 35. V případě vítězství tak soupeře v tabulce nepřeskočíme, to se nám může povézt až po posledním kole příští neděli doma s Vyšehradem.

Ani jeden z týmů nemá v poslední době valnou formu. Dukla má za sebou tři porážky v řadě vždy se shodným výsledkem 1:2, Ústí zase z posledních pěti duelů prohrálo čtyři. Porazilo jen v předminulém kole Blansko.

Svěřenci bývalého reprezentanta Davida Jarolíma, který v zimě převzal tým po Jiřím Jarošíkovi, navíc trápí střelecká produktivita – v lize nastříleli po Vyšehradu a Varnsdorfu třetí nejnižší počet gólů (22). V květnu navíc skórovali jen dvakrát do sítě Blanska, v ostatních zápasech vyšli střelecky naprázdno.

Dukla se chce na severu Čech odrazit k lepším výsledkům. Naposledy jsme v pondělí doma po mdlém výkonu podlehli Táborsku 1:2, ale proti Ústí jsme letos zaznamenali nejvyšší vítězství v sezoně, když jsme soupeře na začátku jara deklasovali na Julisce 5:0.

Pikantní zápas čeká našeho záložníka Jana Peterku. Ten v Ústí strávil celou kariéru a teď se tam poprvé vrátí v roli soupeře. S Peterkou jsme si nejen o tomto utkání povídali v našem Podcastu z Julisky. Poslechnout si ho můžete ZDE.

Trenéři Bohuslav Pilný a Aleš Majer budou s jistotou postrádat Daniela Součka, který nemůže nastoupit kvůli karetnímu trestu. Právě Souček zazářil v zatím posledním vzájemném měření sil, když dal Ústí krásný gól z přímého kopu a na další přihrál.