clanek-1
  • Preview k zápasu

  • 16.05.2021

Zpátky na Julisce. Dukla chce porazit Táborsko i podruhé v sezoně

Netradičně až v pondělí odehraje Dukla svůj další mistrovský zápas. V rámci 24. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY k nám na Julisku přijede Táborsko, které už více než měsíc nepoznalo hořkost porážky. Zápas má výkop v 17:00 hodin a připravujeme z něj pro vás internetový stream.

Dukla se chce v předposledním domácím vystoupení této sezony odrazit k lepším výsledkům. Po příchodu trenéra Bohuslava Pilného jsme vyhráli první tři ze čtyř odehraných zápasů, aktuálně však máme v zádech dvě porážky se shodnými výsledky 1:2 (doma se Žižkovem a v Hradci Králové).

„Chceme udělat do konce sezony devět bodů. Dali jsme si za cíl čtvrté místo a bude jen na nás, jak se s tím popereme,“ říká záložník Jakub Barac. Připomínáme, že po pondělním vystoupení s Táborskem nás čeká ještě duel v Ústí nad Labem (sobota 22. května) a sezonu zakončíme doma proti už s jistotou sestupujícímu Vyšehradu (neděle 30. května).

Táborsko se potácí u dna tabulky a reálně bojuje o záchranu. Boj o udržení druholigové příslušnosti ale může být ještě zamotaný a aktuálně je dost nejasný. Může se totiž stát, že FK Blansko, další kandidát na sestup, možná vůbec neobdrží licenci pro příští ročník.

Jihočeši nicméně v poslední době dokazují, že by si naši druhou nejvyšší soutěž velice rádi zahráli i za rok. Naposledy totiž prohráli 14. dubna s Hradcem Králové, od té doby jsou s bilancí dvou výher a tří remíz neporaženi.

Jenže Dukla na Táborsko umí. Protivníka jsme v posledním podzimním vystoupení letošní sezony porazili na jeho hřišti po gólu Štěpána Krunerta 1:0 a hraje nám do karet i dlouhodobá bilance. Od roku 2013 nás totiž Táborsko ve všech soutěží (liga, pohár, přátelské zápasy) ani jednou neporazilo!

Doplníme, že Táborsko postoupilo před sezonou zpátky do druhé ligy po roční pauze. V jeho zápasech moc gólů nepadá. Výsledek z posledního střetnutí s Jihlavou (2:2) byl světlou výjimkou, venku například Táborsko v tomto ročníku vsítilo jen osm branek.

Trenéři nemohou pro toto utkání počítat s útočníkem Štěpánem Šebrlem ani záložníkem Janem Peterkou. Oba si odpykávají karetní trest.

Upozorňujeme fanoušky, kteří se chystají na stadion, aby dodržovali všechna předepsaná opatření. Najdete je v článku ZDE. Otevřeme pro vás sektory "U", "K" a "L" a k dispozici bude v omezené míře také občerstvení. Nelze si ho však vzít s sebou na vaše místo na tribuně.

Vstup bude umožněn pouze držitelům permanentek, které jsou nepřenosné. Na permanentku tedy může přijít pouze její majitel dle uvedeného jména při zakoupení. Zároveň prosíme, abyste mezi s sebou nechali minimálně jednu volnou sedačku. Pro urychlení vstupu na stadion si doporučujeme už doma předvyplnit a vytisknout covid formulář, ke stažení ZDE. Formuláře budou samozřejmě k dispozici také na místě.

Děkujeme a těšíme se na vás!