clanek-1
  • A-tým

  • 04.03.2021

Na Dukle se konal online seminář pro VOŠ profesních fotbalových studií

V prostorách Julisky se uskutečnil online seminář v rámci Czech football tour pro studenty Vyšší odborné školy profesních fotbalových studií. Seminář nesl název: Děti a mládež – největší bohatství české kopané.

Na semináři hovořili:
Antonín Barák (téma: trenéři ve škole)
Jiří Vorlický (centrum prožitků)
Günter Bittengel (restart mládeže FK Dukla Praha)
Petr Fišar (trénink na hřišti a v přírodě)
Tomáš Kulvajt (tréninkový proces dorosteneckých kategorií)
Martin Kotůlek (život v regionální fotbalové akademii Olomouckého kraje)

„Jsem rád, že jsme měli téměř plnou kapacitu. Ze zpětné vazby posluchačů jsme viděli, že o témata mají zájem. Reagovali a ptali se. To nás moc těší. Musím také poděkovat Mílovi Carvanovi, díky kterému jsme mohli online seminář udělat v nádherných prostorech klubovny na Julisce,“ říká Antonín Barák, koordinátor metodiky mládeže v Dukle.

Sám hovořil o projektu Trenéři ve škole, který léčí pohybovou negramotnost českých dětí na školách. „Chceme oživit tělocvik a projevit v dětech zájem o sport. Na Praze 6 má Dukla ve školách velké jméno. Zájem rodičů, aby daly své děti na Duklu, je veliký. Do školičky se nám loni přihlásilo téměř 100 dětí, to je fantastické číslo a téměř dvakrát takové v porovnání s velkoklubem jako je Sparta,“ dodal.

Vyzdvihl také všechny ostatní přednášející. „Podělili jsme se o své know-how a předali naše zkušenosti dál. Všichni vystupující měli co říct, jsou to respektované osoby a cítili jsme z ohlasů, že si lidé ze semináře odnesli spoustu cenných rad.“

Přednášky jsou určeny primárně studentům přijatým do Přípravného ročníku VOŠ profesních fotbalových studií, jsou ale otevřeny také hráčům, trenérům, rozhodčím či fanouškům. Kapacita je vždy omezená.

„VOŠ profesních fotbalových studií nabízí svým studentům semináře s tour po týmech první a druhé ligy. Škola jako taková je unikátní, v Evropě jich je velice málo. Nabízí vzděláním těm, kteří se zajímají o fotbal, ale nechtějí jít na vysokou školu. Letos se rozběhl nultý ročník. Mezi lektory jsou jména jako Ivan Hašek, bývalý generální sekretář FAČR Rudolf Řepka, Josef Csaplár a další,“ uzavírá Antonín Barák.

Více o Vyšší odborné škole profesních fotbalových studií najdete na webových stránkách.