clanek-1
  • Preview k zápasu

  • 18.10.2012

Dukla se utká s Olomoucí

V neděli 21. října 2012 zajíždí Dukla ke svému jedenáctému utkání nejvyšší soutěže do Olomouce. V něm se utká se Sigmou Olomouc na hřišti Androva stadionu od 17,00 hod.

Sigma Olomouc bojuje v první lize nepřetržitě už devětadvacátou sezónu a to od posledního sestupu do druhé ligy v ročníku 1982-83 a následného postupu zpět o rok později. Klub, jehož hlavními barvami jsou modrá a bílá, byl založen na přelomu léta a podzimu roku 1919. A v letošním ročníku patří mezi favority nejvyšší soutěže.

Po deseti kolech se Hanáci usadili s devatenácti body na třetí příčce tabulky a od vedoucího Jablonce je dělí jen dva body. Přispěly k tomu i příchody hráčů jako Michal Hubník, Martin Doležal a Martin Šindelář. 

V posledních třech utkáních Gambrinus ligy se Olomouc utkala s pražskou Spartou – 2:1, nováčkem Brnem - 1:1 a naposledy s Mladou Boleslaví, kterou porazila 1:0. Branku vstřelil Ordoš z nařízeného pokutového kopu. Celkově Sigma zvítězila pětkrát (Slovácko, Baník Ostrava, Liberec, Sparta, Mladá Boleslav), čtyřikrát remizovala (Slavia, Hradec Králové, Jihlava, Brno) a jedinkrát prohrála a to ještě v prvním kole proti Českým Budějovicím.

V Poháru České pošty je Sigma obhájcem. V letošním ročníku ve třetím kole vyřadila SK Uničov a stala se naším soupeřem ve čtvrtém dvouzápasovém kole. Fanoušci se tak mohou těšit na trojitou porci bojů s tímto klubem z Moravy. Poslední říjnový den změříme znovu své síly na Julisce a o necelý měsíc později opět tým Luboše Kozla zavítá na hřiště v Andrově areálu.

Vzájemná bilance z loňského ročníku, který jsme s Olomoucí otevírali (0:0) i uzavírali (1:2), mluví spíše ve prospěch Olomouce, ale vítězství s Hradcem Králové náš tým jistě dostatečně nakopl, aby z moravského města odvezl body zpět na Julisku.

Luboš Kozel: “Čeká nás ambiciózní soupeř, který má v současnosti velmi dobrou formu a atakuje nejvyšší příčky. Utkání s Olomoucí by mohlo být hodně podobné jako s Jabloncem, věříme, že budeme hrát jako v Jablonci, a že to domácím znepříjemníme. Samozřejmě jejich kvalita je velice slušná, směrem dopředu jejich hra stojí především na Ordošovi, který má velmi dobrou formu, kterou prokazuje osmi vstřelenými góly. Navíc je jejich hra velmi dobře organizovaná a obrana Sigmy se proti jaru zlepšila, což dokazuje i fakt, že dostali jen 7 gólů, což je nejméně z celé ligy.“

Poslední utkání soupeře

SK Uničov – SK Sigma Olomouc 0:3 (0:1) 

Branky: 61. a 66. Klesnil (na obě Ordoš), 26. Ordoš (Hořava). Rozhodčí: Trávníček - Gallo, Tacina. ŽK: Vejvoda – Navrátil. Diváci: 1385. 
Uničov: Uvízl - Heinz, Horka, Vejvoda, Koutek - Jeřábek (65. Krč), Toman, Nuc, Juřátek - Hrubý, Richter (80. Večeřa). Trenér Zdeněk Strouhal. 
Olomouc: Zlámal – Janotka, Škerle, Golban, Hála – Plšek, Hořava, Navrátil (74. Hubník) – Ordoš (85. Rossi), Klesnil, Petr (78. Schulmeister). Trenér Roman Pivarník.

Poslední vzájemné utkání

SK Sigma Olomouc – FK Dukla Praha – 2:1 (1:1)

Branky: 2. Varadi, 56. Schulmeister - 11. Svatonský. Rozhodčí: Kovařík - Kocián, Zeman. ŽK: Varadi, Nepožitek - Vorel, Svatonský. Diváci: 4153
Olomouc: Zlámal - Janotka, Dreksa, Škerle (15. Koutný), Vepřek - M. Pospíšil, Ordoš, Nepožitek - Schulmeister, Varadi (77. Tomeček), Navrátil (86. Kučera).
Dukla: Kučera - T. Pospíšil, Švejdík, Vorel, Božič (31. Hašek) - Hanousek, Gedeon, Malý - Svatonský (82. Engelmann), Marek (71. Sklenář), Pázler.