clanek-1
  • A-tým

  • 26.10.2020

Kozma o nucené pauze i roli kapitána: Lídrů v týmu je víc, to mi sedí

Do Dukly přišel v roce 2019 a hned následující sezonu se stal kapitánem. „Toho si cením, vážně. Je pro mě pocta dělat Dukle kapitána,“ říká záložník a tvář týmu Daniel Kozma. V rozhovoru hodnotí uplynulé zápasy, nucenou přestávku i podpis nové smlouvy.

Přes týden tréninky, o víkendu si Kozma místo zápasů chodí alespoň zakopat s míčem se starším bratrem. Není jediný, kdo netrpělivě čeká, až se fotbalový život v česku znovu rozjede.

V jakém režimu tedy aktuálně trénujete?
Stále se to mění. Trénujeme v takovém režimu, abychom neporušili žádná pravidla nastavená vládou. Není to úplně ideální, ale nemáme na výběr. Všichni se snažíme zůstat v tempu a doufáme, že se brzy začne zase hrát.

Na čem v trénincích pracujete?
Je to pořád stejné. Vylepšujeme věci, ve kterých chybujeme. Je to hlavně práce u obou vápen. V tom našem musíme být zodpovědnější, v tom soupeřově si zase musíme dovolit daleko víc. Zažili jsme spoustu situací, které jsme výborně vyřešili, ale pak nebyli klidnější ve finální fázi.

Udržujete se v kondici i mimo tréninky?
Jojo, snažíme se zůstat v zápřahu. Já osobně jsem z těch, které běhání bez míče moc nebaví, tak jsem rád, když si třeba s bráchou jdeme zakopat. V televizi alespoň dávají zahraniční soutěže, což je super, o to větší chuť ale máme jít si už konečně taky zahrát.

Myslíš, že týmu může paradoxně pauza pomoci?
Uvidíme. Na jaře to tak bylo, že si to po přestávce sedlo a hráli jsme dobře. Jdeme zápas od zápasu a věříme, že přijde utkání, které to zlomí a nastartujeme vítěznou sérii.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

#fkduklapraha 🤙⚽

Příspěvek sdílený Daniel Karol Kozma (@dk_kozma8),

Jak s odstupem času hodnotíš šest odehraných kol?
Bodově jsme na tom chtěli být určitě lépe. Druhá liga je hodně těžká soutěž se spoustou silných týmů. Myslím, že až na utkání s Blanskem jsme neodehráli špatné zápasy. Bohužel máme hodně mladý tým a nejsme tolik zkušení, abychom zápas kontrolovali celých devadesát minut.

Jak se na hřišti a v kabině cítíš v roli kapitána?
Musím říct, že si toho hrozně cením. Dukla je klub, který má budoucnost a je pro mě pocta dělat týmu kapitána. Já sice jsem ten s páskou, ale v kabině je lídrů víc. Třeba Filip Rada, Jirka Piroch i Martin Chlumecký, to jsou kluci, co mají taky vůdčí schopnosti.

Na Dukle jsi nedávno podepsal novou smlouvu do června 2024. Co to pro tebe znamená?
Jsem za to rád. Hlavně za to, že Dukla o mě má pořád zájem. Vážím si toho. Nic mi tady nechybí, máme s klukama super partu. Jsem rád, že to vyšlo a že jsem se Dukle upsal na další roky.