clanek-1
  • WU19

  • 12.08.2020

WU18: S mladšími soupeřkami z Plzně smírně 1:1!

V neděli 9. srpna dorostenky nastoupily proti starším žákyním Plzně. Za teplého počasí a důrazného soupeře uhrály naše hráčky remízu 1:1.

Utkání začaly lépe hostující hráčky Dukly, které si vypracovaly pár šancí, ty však zůstaly neproměněny. Na náročném terénu se oběma soupeřům tolik kombinace nedařila a utkání mělo soubojový náboj. Mladší hráčky velmi mile překvapily svým důrazem a vyrovnaly se svým starším kolegyním. Dukla šla do vedení po dobrém napadání, Posledníková přihrála pod sebe na Dvořákovou, která se zorientovala v pokutovém území nejlépe a vsítila první gól zápasu.
"Zápas byl pro nás náročný, jednak jsme po soustředění neměli tolik sil, ale musím říct, že Plzeňačky dokázaly být daleko důraznější než my. Během prvního poločasu jsme se objevili třikrát samostatně před brankářkou a z toho musíme vytěžit více. Celkově ale dojem z prvního poločasu byl matný, hodně nepřesností a velmi málo kombinačních akcí, součinnost u obou týmů nebyla ideální," rozpovídal se k první půli Jakub Kowolowski.

Druhá půle byla daleko více bojovná a soupeřky z Plzně nejen neustály, ale dokonce zatlačily na Duklačky, které v poslední minutě inkasovaly na 1:1 a zápas tak byl odehrán smírně.
"Bohužel musím říci, že gól jsme si zasloužili. V určitých herních situacích jsme se nedokázali podpořit a spolupracovat a vzhledem k tomu, že Viktoriánky byly opravdu důrazné a klobouk dolů před nimi, vyrovnávací branka byla jen vyplynutím toho, jaký byl herní obraz druhé půle. Utkání jsme vyhrát mohli, šancí jsme si vypracovali dostatečně, ale hodně jsme se do nich natrápili. Teď po soustředění nabereme síly, odpočineme a věřím, že další utkání zvládneme minimálně se ctí a podle našich představ," zakončil hodnocení trenér WU18.