clanek-1
  • WU19

  • 27.07.2020

Spojený tým dorostenek a B-týmu žen zahájil letní přípravu

V neděli dopoledne zahájily oba dva týmy letní přípravu netradičně. Dohromady spojené dorostenky s ženami B utvoří od nové sezony jednu velkou tréninkovou skupinu. Více podrobností najdete dole.

Po A-týmu žen už začaly také dva nejstarší týmy, které pro nadcházející sezonu vytvoří jeden tým. Na podzim nastoupí tento kádr hráček do tří soutěží - ženská Divize B, 2. liga dorostenek a okresní soutěž kluků na Praze Západ.

Realizační tým nabyl také několik nových změn. Hlavním trenérem pro spojené celky děvčat zůstává Jakub Kowolowski, k ruce má trenérské kolegy Martina Kuchaře, Daniela Dufka, Michala Dufka a Martinu Žilinskou. Bratři Dufkové se posouvají z týmu starších žákyň WU15 a od nové sezony budou mít na starosti ženský B tým. V rámci prevence, kompenzace a cvičení jógy nadále zůstává Kateřina Divišová.
"Ohromně si cením, že se nám rozšiřuje realizační tým. Uvnitř fungujeme naprosto dynamicky, máme své určené role a těším se spolupráci. Nyní si všechno sedá, poznáváme se více, máme za sebou i nějaké společné akce, věřím, že jsou to kroky dopředu," zmínil Jakub Kowolowski k novému týmu trenérů.

Fotbalistky WU18 a žen B čeká příprava dlouhá 6 týdnů, během které odehrají několik přípravných utkání, odjedou na týdenní soustředění do Chotýšan a stráví společné teambuildingové aktivity v rámci tréninků. Dorostenky se utkají nejdříve s B týmem žen, následně je čeká mladší dorost Sokola Postupic, následuje utkání s Plzní WU15 a pak tu máme kolotoč utkání, ve kterém se hráčky střetnou s Hradcem, Teplicemi, ženami Mladé Boleslavi a Pardubicemi B. Sezonu zahájí v září utkáním proti Třebši. Ženský B tým nastoupí proti Hrádku, Světlé nad Sázavou a Zlíchovu.

Oba týmy budou trénovat 3x týdně na Julisce a jednou na Ruzyni. Většinu přípravy stráví hráčky v domácím zázemí na Julisce.
"Na novou sezonu jsem se velmi těšil. Kvůli krizi z předchozích měsíců nám byla upřena možnost dohrát minulý ročník, což mě velmi mrzí. Ale jsem rád, že jsme opět znovu na hřišti a můžeme bez nějakých velkých změn pokračovat v cestě, kterou jsme nastavili již v minulé sezoně. Bohužel nám odešlo pár skvělých hráček, kterým přeji hodně štěstí a úspěchů v ženském fotbale. Stále však věřím, že mladší hráčky v čele s ročníkem 2003 načerpaly potřebné herní zkušenosti, které budou předávat svým spoluhráčkám. 

Letos určitě očekávám od týmu větší koncentraci a chuť dokončit to, co jsme minulou sezonu nedokončili. Určitě se dále chceme prezentovat agresivní útočnou hrou a postoupit do nejvyšší soutěže," prozradil k začátku přípravy trenér Martin Kuchař ml.

 

K nové sezoně a nové výzvě u dorostenek a ženského B týmu se rozpovídal také trenér Daniel Dufek: "Prozatím máme v rámci přípravy za sebou dva tréninky, ve kterých holky na mě udělaly velmi dobrý první dojem. Mám radost z jejich přístupu k tréninku a budeme se snažit tento přístup udržet po celou sezonu. Máme před sebou ještě hodně práce a pokud holkám nasazení vydrží a nepoleví, posun bude znatelný.

My se jim samozřejmě mimo jiné budeme snažit vytvořit ve fotbalovém prostředí pozitivní náladu a srandu, aby měly z té hry radost a měly chuť na sobě pracovat. Věřim, že z nás bude dobrý kolektiv a budeme společně pracovat na zlepšení a táhnout za jeden provaz. Jedině tak se můžeme posouvat dál a dál." 

Přejeme hodně štěstí do sezony!