clanek-1
  • A-tým

  • 27.07.2020

Jakub Podaný přestupuje do ligového Jablonce

Bývalý kapitán FK Dukla Praha Jakub Podaný mění působiště. Po ročním hostování v kádru prvoligového Bohemians 1905 přestupuje třiatřicetiletý obránce do FK Jablonec.

1. července uplynuly přesně čtyři roky od chvíle, kdy se Jakub Podaný stal kmenovým hráčem FK Dukla Praha. Po dlouhých 4 letech a 26 dnech odchází kapitán mužstva ze sezony 2018/2019 do čtvrtého týmu FORTUNA:LIGY. 

Jakub Podaný u nás měl ještě rok platnou smlouvu. Kluby se dohodly na jeho přestupu velice rychle. Umožnili jsme mu odchod do klubu, který skončil na čtvrtém místě ligové tabulky a bude mít v příští sezoně účast v předkole Evropské ligy. Jednání urychlila domluva majitelů. Jakubovi přejeme hodně zdraví a sportovních úspěchů. Zároveň mu děkuji za služby a výkony, které v našem klubu odvedl," uvedl k přestupu sportovní ředitel FK Dukla Praha Pavel Vandas.

V dresu Dukly odehrál Podaný celkem 73 ligových utkání a vstřelil 5 gólů. Letošní ročník strávil na hostování v týmu Bohemians 1905, kde autor dvou branek nastoupil do 21 zápasů.