clanek-1
  • Rozhovory

  • 30.01.2020

Marek Fábry: Od malička mě zdobila gólovost, Dukle chci pomoci k postupu

Marek Fábry (21) je nejnovější posilou Dukly Praha. Během svých prvních zápasů rozhodně nezklamal. V prvním utkání si připsal asistenci a zaujal i skvělou kopací technikou, když z přímého kopu nastřelil tyč. V druhém zápase si rovnou připsal dva góly. Nyní se pro klubový web rozpovídal o prvních týdnech na Julisce a také o obrovské podpoře, kterou má na rodném Slovensku.

Jak by ses představil našim fanouškům? Jaký jsi typ hráče?

Jsem typický hrotový útočník, klasická devítka. Myslím si, že jsem velmi dobrý ve hře zády k bráně, také nemám problém jít do kombinace a do vzdušných soubojů. A samozřejmě od malička mě zdobila velká gólovost.

Jak se ti v klubu a v Praze jako takové zatím líbí?

Všechno je nad očekávání, panuje tady neskutečně profesionální prostředí, ať už na trénincích v Satalicích nebo ve vile na Julisce. Je tady všechno, co profesionální fotbalista potřebuje, nemůžu si na nic stěžovat. Zatím jsem byl jen na Václaváku, protože bydlím daleko od centra Prahy.

S čím do Dukly přicházíš? Jaký si dáváš cíl - týmový a osobní?

Beru to tak, že se tu můžu posunout po všech stránkách, protože můžu myslet jen a jen na fotbal. Týmový cíl je hrát pěkný fotbal, který se bude divákům líbit a samozřejmě doufám, že postoupíme do 1. ligy. Z osobního hlediska chci pracovat dobře na trénincích a probojovat se do základní sestavy a samozřejmě střílet góly.

Jak náročná je příprava pod trenérem Skuhravým?

Zatím si zvykám, protože je pro mě všechno nové. Tréninky jsou zatím velice náročné, ale dají se zvládat. Pokud takto budeme pokračovat, v lize se to projeví.

Jak zatím hodnotíš svoje výkony v přátelských zápasech?¨

Zatím jsem odehrál tři zápasy (jeden celý a dvakrát poločas) a mám bilanci 2+1. Mohlo to však být o hodně lepší, musím mít větší klid v šancích. Celkově si zvykám na nový systém a doufám, že to bude jen lepší.

Na Facebooku Dukly ti fandí celá rodina. Co říkali na tvůj přestup? 

Celá rodina, i celé moje rodné město a kamarádi. Všichni bydlíme vedle sebe, takže se velmi často navštěvujeme, a ta podpora je úžasná, velmi si jí vážím. Těžko se mi odtamtud odcházelo, ale jednou to muselo přijít.

Znal jsi se před přestupem s některým ze svých spoluhráčů?

Osobně jsem se znal jen se Samuelem Dancákem ze slovenské reprezentace.

Jsi hráčem slovenské jednadvacítky a dokonce jsi za ni skóroval. Jak vzpomínáš na svůj první reprezentační gól?

Děkuji hlavně trenérům Gulovi a Kentošovi za příležitosti, které mi dávají. Na svůj první gól budu vzpomínat do konce života, pressingem jsem vybojoval míč a následně jsem zakončil k tyči. 

Za Jablonec hrál v minulé sezoně hráč Andrej Fábry. Jste nějakým způsobem spřízněni?

Jsme pouze jmenovci, ale naše rodná města jsou blízko sebe, takže když jsme byli v Nitře, tak pokud byla možnost, jezdívali jsme na tréninky spolu autem.