clanek-1
  • WU13

  • 01.01.2020

WU13: Cíl je pořád stejný, připravit holky na velký fotbal

Hodnocení celého realizačního týmu uplynulého podzimu.

Ondřej Havlas: "Pro mě osobně nová zkušenost. „Sedmičkový“ fotbal jsem nikdy netrénoval, takže jsem se musel trochu přeladit na menší formu. Myslím, že hned na soustředění v Chotýšanech se nám všem podařilo dát dohromady dobrý kolektiv děvčat 07 a 08, kde většina holek má velmi dobrý přístup k tréninkům i zápasům.

Cíl byl na začátku sezony jasný. Ročník 07 připravit na velký fotbal a z mladších děvčat udělat lídry a připravit je na další sezónu. Fotbalový posun udělaly holky velký, ale stále máme v některých defensivních i ofenzivních věcech velké rezervy. Celkem se nám ustálila sestava, která chodí hrát soutěž dívek, do soutěže kluků se nám točí větší množství hráček. Také některé hráčky posíláme na vytížení do zápasů se starší přípravkou nebo do 2. ligy starších žákyň. Na nedostatek minut si holky stěžovat nemůžou 😊."

Tomáš Lauko: "Podzimní část sezóny jsme zahájili soustředěním v Chotýšanech, kde jsme se snažili spojit ročníky dívek 2007-2008, které hrají tuto sezonu spolu do herního utkání a to se nám podařilo. V tréninkovém procesu jsme byli spokojeni, jak přístupem hraček, tak i v docházce. Na trénincích jsme se snažili pracovat na individuálních dovednostech hráček (a to na práci s míčem a pohybu) a budeme s tím pokračovat i dále. Do sezony 2019-20 jsme přihlásili dvě mistrovské soutěže a to 1. ligu mladších žakyň, kde se nám dařilo velmi a obsadili jsme 3. místo. Tuto soutěž jsme odehráli s holkami výkonnostně lepšími a občas se to doplnilo i o ostatní děvčata. Druhou soutěž je 1.B třída mladších žáků, kde hlavně nastupovaly hráčky menší výkonnosti a s menšími zkušenostmi. V této soutěži se nám dařilo střídavě. A co říci závěrem? Všem velké poděkování za práci v podzimní sezóně a do další sezóny jen tak dál."

Kamil Dvořák: "Když to vezmu od začátku, tak holkám sice chvilku trvalo než si osvojili hru. Naučily se nový herní systém, který starší holky nehrály v minulém roce. Nově příchozím zase určitou část sezony také trvalo, než si přivykly na větší hřiště. Kvalita holek šla v průběhu pololetí docela dost výrazně nahoru. Beru rozdílnou kvalitu ve třech úrovních. Přispívá k tomu i to, že holky to baví. Asi 80% holek chce na sobě určitě pracovat. To potvrzuje i zájem o čtvrtý trénink. Jako negativní vidím, že při tréninku u některých není to správné soustředění a narušují svojí kázní ostatní. Myslím, že ke zlepšení výkonů přispěla i kvalita tréninku."

Marcela Hrubošová: "Nové propojení dvou ročníků holek, které spolu dříve nehrály, ale dokázaly vytvořit skvěly fotbalový celek, který válcoval tabulku a zastavil se až před nejsilnějšími kluby. Zájem, chuť i zapálení hrát se silně projevuje i u hráček, které nejsou fotbalově tak vyzrálé, ale pod vedením nového realizačního týmu na sobě hodně pracují. Za podzimní sezonu se u holek zvýšila fyzička, hra, i technické dovednosti. Nový realizační tým vytváří kvalitní zázemí, jak ve fotbalových dovednostech, tak mezilidských vztazích. Jsme dobrá parta a to je pro souhru, hru i další práci velmi důležité."

Lucie Douderová: "Podzimní sezona se nám vydařila. Máme dobrý tým. Škoda že jsme ztratily 2 body ze Slavií a s Trutnovem. Mohly jsem být ještě lépe umístěné v tabulce. Ale myslím si že naše výkony byly dobré."

Ella Norlin: "Myslím si, že máme dobrou partu a že když jsme hrály nějaké zápasy a něco se nám nepovedlo a trenéři nám to vysvětlili, takže další zápas jsme se to snažily plnit. Každým zápasem jsme se lepšily. A cítím se v tomhle týmu bezpečně😁."