clanek-1
  • Články mládež

  • 01.12.2019

Hráči Dukly v reprezentačním dresu

Podzimní část sezóny je u konce a s tím i série reprezentačních utkání napříč kategoriemi. Také dukelští fotbalisté oblékli reprezentační dres. A jak si naši hráči vedli?

Daniel Souček a David Douděra byli nominování na zářijový reprezentační sraz kategorie U21. Oba hráči zasáhli do přátelského utkání s Francií, které Česko prohrálo 3:1. Daniel Souček nastoupil do zápasu už od začátku, v 85. minutě ho pak vystřídal právě David Douděra.

V říjnu český výběr čekala kvalifikace na Mistrovství Evropy. Daniel Souček odehrál celé utkání proti řecké reprezentaci, se kterou Češi remizovali 1:1. Poslední dvě utkání lvíčata odehrála v listopadu proti San Marinu a Chorvatsku. Češi vyhráli obě kvalifikační utkání a Daniel Souček zasáhl do závěru obou zápasů.

Štěpán Krunert byl několikrát povolán do české reprezentace U20, která měla na programu utkání Elite League. V září se český výběr utkal s Německem a Itálií. Do utkání s německým výběrem, které Češi prohráli 4:2, Štěpán Krunert zasáhl až v samotném závěru. Utkání s Itálií, které český výběr také prohrál, už Krunert odehrál celé. V říjnu už se Krunert probojoval do základní jedenáctky české reprezentace. Se švýcarským výběrem Češi remizovali 1:1 a Anglii po skvělém výkonu porazili 3:0.

V listopadu se český výběr utkal s Nizozemskem, které porazil po skvělém výkonu 4:1. Štěpán Krunert se na tomto výsledku také podílel. Odehrál celé utkání a v 86. minutě vstřelil gól na 3:1!

Také v reprezentačním výběru U17 figurovali hráči z Julisky. V srpnu se česká reprezentace představila na turnaji Telki Cup. Radek Fojt a Daniel Villaseca pomohli české reprezentaci na turnaji ke skvělému druhému místu za prvním Chorvatskem. V září čekala českou reprezentaci kvalifikace na Mistrovství Evropy. S Finskem a Moldavskem český výběr remizoval 0:0, Bosnu a Hercegovinu pak porazil 4:1 a postoupil tak do elitní fáze kvalifikace. Radek Fojt odehrál všechny tři zápasy.

Česká reprezentace v listopadu odehrála přátelská utkání s Dánskem a Anglií. S Dánskem Češi prohráli 3:1 a s Anglií 2:0. Radek Fojt zasáhl do obou zápasů, utkání s Anglií navíc odchytal brankář Antonín Kinský.