clanek-1
  • Preview k zápasu

  • 27.10.2019

Osmifinále Mol Cupu sehrajeme s prvoligovou Olomoucí

V úterý 29. 10. v 17:00 odehraje dukelský A tým osmifinále Mol Cupu se Sigmou Olomouc. Sigma v lize nevyhrála už pětkrát v řadě. Podaří se Dukle porazit favorita a postoupit do čtvrtfinále?

Olomouc je po nedohraném 14. kole na 8. místě s celkem 18 body a vyrovnaném skóre 20:20. V lize nevyhrála posledních 5 zápasů v řadě. Sigmu možná nejvíce mrzí domácí prohra 1:3 s Českými Budějovicemi. „Výsledek dnešního utkání nás mrzí. Chtěli jsme ho zvládnout a dotáhnout se blíže ke špici na dvacet bodů. První poločas jsme úplně prospali. Hráče jsem upozorňoval na brejky soupeře. A hned z jejich první nebezpečné situace jsme dostali branku,“ hodnotil zápas trenér Látal.

Zato remíza 2:2 z posledního kola s Baníkem Ostrava je pro Sigmu velice cenná. V zápase dvakrát prohrávala a skóre vždy dokázala dotáhnout. „Z Ostravy odjíždíme s bodem, jsme spokojení. Ale náš vstup do utkání byl špatný. Hned v úvodu jsme dostali branku, Baník měl navíc další šance, dvě tyčky po sobě, v tomto momentu se utkání lámalo. Nám se podařilo odpovědět se standardní situace. Pak jsme ale udělali obrovskou hrubku a opět jsme prohrávali. Chyby nás v začátku hodně provázely a srážely nás. Poslední dobou na ně doplácíme příliš často. Celkově jsme byli ve druhém poločase lepší, ovládli jsme střed hřiště a zaslouženě jsme vyrovnali,“ komentoval zápas Látal.

Ve třetím kole Mol Cupu porazili druholigovou Líšeň 4:2 díky brankám Yunise, Štěrby a Tandira. Ve druhém kole hladce přešli přes třetiligové Rosice, které porazili 5:1.

Z Dukly odešel v letním přestupovém období Pablo González, který v dresu žlutovínových odehrál i pár zápasů na začátku letošní sezóny. Dukla v posledním ligovém zápase neudržela vedení 0:2 v Chrudimi a zápas prohrála. Celkově jí tak patří druhé místo tabulky s dvoubodovou ztrátou na stále první Pardubice.

Přijeďte podpořit Duklu!