clanek-1
  • Preview k zápasu

  • 15.10.2019

V předehrávce 12. kola se představíme ve Vítkovicích

Po reprezentační pauze zavítají svěřenci trenéra Skuhravého do Vítkovic. Vítkovice v posledním domácím utkání vyhrály a rozhodně budou chtít na domácí výhru navázat. Dukla však potřebuje dohnat lídra tabulky z Pardubic!

Městskému fotbalovému klubu Vítkovice se v letošní sezóně zatím příliš nedaří. Po jedenácti kolech mu patří 14. příčka a získal pouze 8 bodů, stejně jako předposlední Vlašim. Na poslední Sokolov má náskok pouhé dva body.

Hráči Vítkovic sbírají body spíše na domácím hřišti, kde dokázali prozatím dvakrát zvítězit a jednou zremizovat. V posledním domácím utkání porazili v 9. kole aktuálně poslední Sokolov, a udělali tak výrazný krok směrem ke zlepšení svého postavení v tabulce. Po kole osmém jim totiž patřila úplně poslední příčka. K výhře 4:0 přispěl především svými dvěma góly Buchvaldek. „Bylo cítit, že potřebujeme za každou cenu vyhrát. Řekli jsme si, že do toho dáme všechno a nemusí to být o kráse. Naštěstí se to zvládlo, navíc se skvělým výsledkem 4:0, konečně jsme udrželi vzadu nulu a podařilo se přidat i pěkné góly. Podle mě jsme všichni podali skvělý výkon a snad v tom budeme pokračovat,“ komentoval zápas vítkovický kanonýr Buchvaldek.

Jediný bod z venkovních utkání si svěřenci trenéra Balcárka přivezli z Ústí nad Labem. Vítkovice dokonce po prvním poločase vedly 1:0 zásluhou Ondřeje Chvěji, bod z Ústí je však pro ně velice cenný. „Bod bereme s pokorou, nehráli jsme tak ustrašeně, hráli jsme odvážně i směrem nahoru. Kluky jsem nabádal před zápasem k tomu, že v Ústí nad Labem můžeme uhrát více než bod a věřil jsem, že můžeme vyhrát. Inkasovali jsme ze standardní situace, s čímž máme dlouhodobý problém. Máme převážně hráče menšího vzrůstu, to se může stát. Poté se hra převalovala ze strany na stranu a čekalo se, kde padne gól. Ve finále bod pro obě strany je zasloužený,“ uvedl trenér Jiří Balcárek.

Ani v pohárových utkáních nepodali hráči Vítkovic přesvědčivé výkony. V prvním kole porazili účastníka MSFL Kroměříž až na penalty a ve druhém kole nestačili na třetiligový Hlučín.

V reprezentační pauze se Vítkovice utkaly v přátelském zápase s prvoligovým Baníkem Ostrava. Vítkovičtí odehráli vyrovnaný duel a prohráli 2:1. 

Dukla je aktuálně na 2. místě tabulky F:NL. Na vedoucí Pardubice už po minulém kole ztrácí pouze dva body, protože lídr tabulky nezvládl derby s Hradcem Králové. Dejvický celek si naopak v minulém kole poradil s Prostějovem, který porazil 1:0. Svěřenci trenéra Skuhravého jsou navíc, spolu Hradcem, týmem s nejlepším útokem, na kontě mají už 23 branek.

Dukla do toho!