clanek-1
  • Preview k zápasu

  • 13.05.2019

Vložené kolo odehraje Dukla v Karviné

Třetí kolo FINÁLE FORTUNA:LIGY ve skupině o záchranu proběhne v úterý od 17:30 a zavede Duklu do Karviné, bude to již druhý výjezd v posledních čtyřech dnech, protože v sobotu jsme putovali do Opavy. A protože z Opavy jsme body nepřivezli, v Karviné už by bylo potřeba konečně zvítězit.

Karviná je po většinu tohoto ligového ročníku naším sousedem v tabulce, nyní je na předposledním místě. Začátkem března, dva dny před vzájemným utkáním Karviné s Duklou, převzal slezský tým jako hlavní trenér František Straka, který vlil hráčům do žil novou energii a od svého příchodu s týmem vybojoval z osmi zápasů 12 bodů. Jen pro zajímavost: před Strakovým příchodem získala Karviná ze 24 zápasů 17 bodů. V nadstavbě ale ještě karvinští nebodovali, prohráli 0:1 s Opavou a 0:1 s Příbramí.

Dukla v nadstavbě získala pouze bod za remízu 1:1 s Bohemians, z Opavy odjela s prohrou 2:3 a ztrátu na Karvinou stáhla jen o bod, možnost záchrany v první lize se tak vzdaluje - do konce ligy zbývají 3 zápasy, pro udržení naděje musí Dukla všechny vyhrát a zároveň Karviná již nesmí získat více než jeden bod.

Vzájemné statistiky s Karvinou pro nás vypadají dobře, ze 6 zápasů jsme 4x vyhráli, jednou se remizovalo a jednou jsme prohráli. Vítězně jsme vzešli z obou vzájemných zápasů v této sezoně, výhru 2:0 jsme slavili na podzim v Karviné (góly vstřelili Ďurica a Bilovský) a 2:1 na jaře na Julisce (za Duklu mířili přesně Djuranovič a Miloševič, za Karvinou Wágner).

Zápas bude řídit hlavní rozhodčí Jiří Houdek s asistenty Jakubem Hrabovským a Zdeňkem Kovalem, čtvrtým rozhodčím bude Jakub Vojkovský. Jako delegáti dorazí Mgr. Zdeněk Tasch a Zdeněk Duda.  

Poslední zápas Karviné

1. FK Příbram - MFK Karviná 1:0 (0:0)

Branka: 64. Soldát.

1. FK Příbram: Kočí – Nový, Tregler, Kingue, Antwi – Mingazov (90. Voltr), Soldát, Květ (46. Polidar), Rezek – Matoušek (88. Jablonský) – Fantiš.

MFK Karviná: Berkovec – Moravec (87. Fokaidis), Krivák, Rundić, Záhumenský – Budínský, Bukata – Ba Loua (73. Suchan), Lingr, Guba (60. Faško) – Wágner.

Poslední zápas Dukly

SFC Opava - FK Dukla Praha 3:2 (1:0)

Branky: 44. Svozil, 48. Zavadil, 65. Jurečka – 51. Holenda, 87. Miloševič. 

SFC Opava: Fendrich – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek (C) – Zavadil – Jurečka, Jursa (85. Souček), Jan Řezníček (61. Schaffartzik), Zapalač (80. Bernadina) – Smola.

FK Dukla Praha: Rada - Ostojič, Ďurica, Souček - Douděra (74. Kovaľ), Hanousek (61. Podaný), Tetour, Miloševič - Hadaščok, Holenda, Holík (46. Doumbia).