clanek-1
  • A-tým

  • 30.12.2018

Ohlédnutí za rokem 2018

Starý rok spěje ke svému konci, pojďme si ho tedy ještě trochu připomenout. Jaký byl z pohledu A týmu Dukly Praha?

Jak je zvykem, začala v lednu zimní příprava A týmu, která byla plná zápasů s domácími i zahraničními soupeři. Absolvovali jsme krátký německý trip a koncem měsíce jsme odletěli na soustředění do Turecka. Naši junioři přivezli pohár za třetí místo z německého halového turnaje Rollfinke Cup.

Únor jsme započali už na soustředění, kde nás čekali tři silní soupeři – Rostov, Vardar Skopje a Újpest, se kterou jsme v ligové generálce bezbrankově remizovali. Zimní část ligy začala dalekým výjezdem do Zlína, kde jsme remizovali 1:1, ačkoliv jsme pomýšleni na tříbodový zisk. V prvním domácím zápase roku jsme prohráli 0:1 s Jabloncem. Na hostování ze Sparty přišel Néstor.

V březnu se nám v lize nedařilo, nejprve jsme podlehli v derby 0:2 Bohemians, poté doma 1:3 Jihlavě. Na zápase jsme oslavili Mezinárodní den žen, všechny ženy a dívky měly vstup za polovic a čekal na ně květinový dárek. O týden později jsme vyrazili do Ostravy, kde jsme slavili důležitou výhru 2:1 nad Baníkem, po reprezentační přestávce, v níž se David Douděra zúčastnil programu české U20, jsme ale na Julisce podlehli 2:3 rozjeté Olomouci. V březnu jsme spustili responzivní klubový web, jehož výhody oceňují zejména uživatelé mobilních zařízení.

Prvním dubnovým zápasem bylo derby se Spartou, v němž jsme prohráli na Letné 0:3. Poté jsme se radovali z domácí výhry 2:0 nad Slovanem Liberec, tu jsme ale nedokázali potvrdil a ze Slovácka jsme se vrátili opět bez bodu po prohře 0:2. Zvládli jsme ale přehrát trápící se Brno 2:1, což byl důležitý krok k naší záchraně v nejvyšší soutěži.

Ještě lépe bylo po první květnové výhře 3:1 nad Karvinou. Na Julisce se Slavií jsme pak bohužel 0:2 prohráli, nepovedl se nám ani zápas v Mladé Boleslavi (prohra 0:1) a domácí utkání s Plzní (prohra 1:5). S koncem sezony ukončili své působení v Dukle Ondřej Kušnír a Martin Jiránek. Na závěr měsíce jsme si užili v Galerii Azeret autorské představení naší mládeže ve spolupráci se spisovatelkou Zuzanou Maléřovou Celá Dukla jedna báseň. Mladší děti z Dukly v květnu zhlédly krásné divadelní představení O mašinkách.

Červen znamenal pro A tým období letní dovolené, Michal Bezpalec, David Douděra a Samuel Dancák si ale ještě plnili reprezentační povinnosti. Na Julisce proběhl tradiční nábor Staň se dukláčkem a duklačkou, kde se sešlo neuvěřitelných 90 nových dětí. Proběhly změny u realizačního týmu A mužstva – po Jaroslavu Hynkovi se stal hlavním trenérem dosavadní asistent Pavel Drsek, který s týmem začal letní přípravu. Dukla přivedla obránce Martina Chlumeckého, na závěr června jsme vyhráli Perleťový pohár. Velká změna proběhla u A týmu žen, který převzal dosavadní trenér juniorky Michal Kolomazník. Mládežnické týmy U19 a U14 dosáhly velkého úspěchu, když postoupily do nejvyšších soutěží. 

V červenci proběhlo letní soustředění v německém Höckendorfu, kde jsme odehráli tři zápasy s německými soupeři, zajímavý byl především ten s Herthou BSC, které jsme podlehli těsně 2:3. Před začátkem sezony přišli na hostování David Breda a Ondřej Štursa, kmenovými hráči Dukly se stali obránce Daniel Souček, útočník David Bezdička a záložník Štěpán Krunert. Sezona 2018/19 je první, která se hraje novým systémem, vstup do ní se nám ale vůbec nevydařil. Prohráli jsme 1:3 s Plzní a 2:5 s Teplicemi.

Nezdary pokračovaly i v srpnu. Prohra 0:1 s Bohemians, 0:4 s Příbramí, 1:2 se Slováckem, 0:2 s Baníkem a 0:2 se Spartou.

Na začátku září jsme v MOL Cupu porazili 2:0 Písek a postoupili do dalšího kola. Na základě špatných ligových výsledků se vedení rozhodlo odvolat trenéra Pavla Drska a v reprezentační pauze přivést na jeho místo Romana Skuhravého, toho doplnili asistenti Richard Polák a Tomáš Kulvajt, na místo kondičního trenéra přišel za Lukáše Stránského Michal Dragijský. Ve stejné době tým posílili stopeři Nikola Raspopovič a Ján Ďurica, z A týmu odešli Štěpán Koreš a na hostování Lukáš Holík a Dominik Preisler. V zápase s Libercem jsme poté zvítězili 2:0, v Olomouci prohráli 0:1 a na závěr měsíce remizovali 1:1 se Zlínem. Dukelská mládež běhala na Vítkově pro Teribear.

Říjen znamenal výsledkový vzestup. Vyhráli jsme 2:0 nad Karvinou a 1:0 nad Opavou, o poločase zápasu jsme oslavili 70 let klubu a ocenili největší osobnosti historie fotbalové Dukly. poté ale přišla vysoká prohra 1:4 se Slavií.

A prohrou 2:6 s Jabloncem začal listopad. Cenný venkovní bod jsme získali remízou 0:0 v Mladé Boleslavi. Velkou nepříjemností byl disciplinární trest na tři zápasy pro Jána Ďuricu a vypadnutí z MOL Cupu po prohře 1:3 s Teplicemi. O týden později jsme v tentokrát v lize Teplice porazili 1:0. Společně s vybranými hráči A týmu si fanoušci užili první dukelský brunch v Café Záhorský. V Ypsilonce byl pokřtěn kalendář Celá Dukla jedna báseň.

V prosinci jsme remizovali 0:0 v Ďolíčku, poslední dva zápasy roku jsme ale opět prohráli (1:2 s Příbramí a 0:1 se Slováckem). Podzimní část jsme zakončili na posledním místě ligové tabulky. Jisté je, že nás do nového roku čeká spousta práce…