clanek-1
  • A-tým

  • 05.07.2018

Přichází Dávid Bobál

Do zadních řad Dukly přivádíme po Martinovi Chlumeckém další posilu, maďarského obránce Dávida Bobála. Dvaadvacetiletý levonohý bek přichází do klubu po vypršení smlouvy. Jeho posledním působištěm byl budapešťský Honvéd FC.

Urostlému obránci bude koncem srpna 23 let, dosud na ligové úrovni mimo Maďarsko nepůsobil. Od roku 2014 hrál v týmu Budapešť Honvéd FC, který nastupuje v maďarské nejvyšší soutěži, odskočil si jen na půlroční hostování do Soproni VSE. V první lize odehrál 79 zápasů a vstřelil 6 gólů.

Nastupoval také v maďarských mládežnických reprezentacích U19 a U21, účastnil se evropského šampionátu devatenáctiletých v roce 2014, které pořádalo právě Maďarsko. S Duklou podepsal smlouvu na tři roky. 

„Jsem připraven na výzvu, která mě v Dukle čeká. Vždycky jsem chtěl hrát v zahraničí, je to další krok mé kariéry. Česká liga je zajímavá, je o dost lepší, než maďarská liga. Vím, že je Dukla tradiční pražský klub. Zajímavé je, že tak, jako můj předchozí klub Honvéd má také vojenskou historii. Myslím, že mohu Dukle pomoci, jsem dobrý obránce, silný ve vzduchu a ve standardních situacích a mám dobrou levačku. Hlavně jsem ale týmový hráč a nejsem sobecký. Moc se těším, až začnu objevovat Prahu, je hodně podobná mojí Budapešti,“ řekl Dávid po podepsání smlouvy.

Dávide, vítej na Julisce!