clanek-1
  • Rozhovory

  • 15.02.2018

Filip Rada: Tři body by byly na úvod ideální

Je tradicí, že na předsezonní tiskové konferenci nechybí kapitán týmu. Filip Rada tak ve středu absolvoval hned několik rozhovorů, ve kterých odpovídal na otázky týkající se zimní přípravy, jediné zimní posily nebo nadcházejících ligových zápasů.

Po delší době se během přípravného období kádr nikterak výrazně neměnil. Jak moc je to důležité z tvého pohledu?
Je lepší, když je tým pohromadě, než když přijdou tři nebo čtyři noví hráči, kteří si teprve musí zvykat, což nepřijde během 3 týdnů. Myslím si, že je dobře, že k výrazným změnám nedošlo. Chápal bych to, kdybychom měli méně bodů, například jako Baník, který byl donucen do kádru sáhnout. My máme o tři body víc, než jsme měli před rokem, takže nebylo nezbytně nutné přikročit k výraznější obměně. Přišel jen Doumbia, který na svůj věk disponuje vysokou kvalitou.

Jak zapadl do týmu právě Doumbia?
Myslím si, že naprosto v pohodě. On bydlí kousek ode mě, takže ho vozím na tréninky a i z toho důvodu nejvíc komunikuje se mnou. Je to hodný kluk, který se teprve rozkoukává. Je mu 19 let, takže to nemá úplně jednoduché v novém prostředí, ale já bych byl taky vykulený, kdybych v 19 šel hrát do Pobřeží slonoviny. Věřím, že má na to, aby nám pomohl.

Doumbia je jedinou zimní posilou, naopak jediným výrazným odchodem byl Zizu (Mustedanagič), kterého si stáhla Sparta. Jak bys k sobě přirovnal tyto dva hráče, jsou si podobní z herního hlediska?
Oba dva kluci jsou mladí. Zizu měl vynikající střelu, podle mého názoru nejlepší z týmu. Měl v ní velkou razanci a přesnost. Dumbi je spíš typ do kombinace, takže úplně stejní nejsou, i když si jsou v lecčem podobní. Dumbi má výhodu, že je náš a bude mít delší čas na to, aby se do týmu zapracoval a ukázal svoji kvalitu. Na 19 let je to velmi kvalitní hráč, který by nám svým mládím a dravostí měl pomoct.

Věříš, že prokletí venkovních zápasů zlomíme už v prvním jarním kole ve Zlíně?
Samozřejmě bychom chtěli hned na úvod vyhrát a tři body z venku by byly ideální. Víme, že Zlín je kvalitní tým, který by si přál být v tabulce jinde, než kde se momentálně nachází. Určitě tam pojedeme urvat nějaké body, ale nesmíme nijak zbytečně bláznit, aby nás to poté nevytrestalo, protože především brejky má Zlín velmi dobré.

Poté nás doma čeká Jablonec, který trénuje tvůj otec. Jsou ještě zápasy proti němu v něčem speciální, anebo už se z vašeho souboje stalo běžné ligové utkání?
Speciální to bylo asi jen ten první zápas, když jsme postoupili do ligy a hráli jsme proti Teplicím, které v té době táta trénoval. Během dalších zápasů to již odeznělo a teď se možná něco v novinách před utkáním napíše, ale nic zvláštního to není. (usměje se)