clanek-1
  • Preview k zápasu

  • 01.12.2017

Duklu čeká poslední zápas roku

Ligová sezona vstupuje do druhé poloviny, pro Duklu znamená 16. kolo utkání s Teplicemi, kterým na začátku srpna podlehla 1:3. Zápas bude zároveň rozloučením s fotbalovým rokem 2017, na další napínavé ligové okamžiky si budeme muset počkat do jarní části.

Na sobotu 2. prosince v 15.00 hodin je naplánován výkop zápasu mezi Duklou a Teplicemi, brány Julisky se otevřou tradičně o hodinu dříve. Teplice se nacházejí s 20 body na 8. místě tabulky. V posledních třech kolech zažil tým z lázeňského města výhru 3:0 nad Slováckem, prohru 0:1 s Brnem a bezbrankovou remízu s Plzní. Ve venkovních zápasech se Teplicím nedaří, stejně jako Dukla ani jednou venku nevyhráli.

Dukla je desátá a bodů má 19, v případě výhry by tak svého soupeře v tabulce přeskočila. Pro Duklu hraje domácí prostředí, kde jsme v sezoně nepoznali porážku. Rozhodně budeme chtít navázat na dobrý výkon i výsledek z předchozího kola, kdy jsme porazili 4:1 Mladou Boleslav. „Potvrdit výsledek je těžké a potvrdit výsledek a výkon je ještě náročnější, aspoň pro nás to tak během podzimu bylo. Věřím, že využijeme domácí prostředí, které bude velká motivace k vícezápasové kvalitě. Takové vítězství a s ním spojený bodový zisk by byl krásný vánoční dárek“, říká před posledním zápasem roku trenér Dukly Jaroslav Hynek.

Historická statistika utkání s Teplicemi je vyrovnaná, ze vzájemných 13 zápasů jsme pětkrát vyhráli, třikrát remizovali a pětkrát prohráli. Gólové skóre je 21:15 pro Duklu.

Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Radek Příhoda s asistenty Zdeňkem Arnoštem a Michalem Pfeiferem, čtvrtým rozhodčím bude Karel Hrubeš. Jako delegáti dorazí JUDr. Václav Krondl a Zbyněk Rampáček.

Poslední utkání soupeře

FK Teplice - FC Viktoria Plzeň 0:0

FK Teplice: Diviš - Vondrášek, Král, Šušnjar, Krob - Ljevakovič, Kučera - Hyčka (87. Vošahlík), Fillo, Rezek - Vaněček.

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Limberský, Hubník (C), Hejda, Řezník (26. Havel) – Hrošovský, Hořava – Kopic, D. Kolář (84. Čermák), Petržela – Bakoš (65. Řezníček).

Poslední vzájemné utkání

FK Teplice - FK Dukla Praha 0:1 (0:0)

Branka: 90 + 4. Preisler.

FK Teplice: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Hyčka (13. Král) – Ljevakovič, Soungole – Vachoušek (64. Nivaldo), Vošahlík (75. Vaněček), Fillo – Červenka.

FK Dukla Praha: Hruška – Podaný, Bezpalec, Šimůnek (C), Kušnír – Bílovský, Daniel Tetour (30. Smejkal, 55. Koreš), Marek Hanousek – Olayinka, Edmond (71. Preisler), Miloševič.