clanek-1
  • Klub

  • 05.10.2017

Dukla na křtu v Ypsilonce

2. října 2017 proběhl křest nové knihy Zuzany Maléřové O květině, ve které se v několika kapitolách vrací i ke spolupráci s naším klubem. Začíst se tak můžete mimo jiné do kapitol O předávání štafety, O trenérovi a učiteli, O růži a planetě fotbalového srdce, O africkém příběhu, O loutkovém divadle...V těch všech jsou "hrdinové" z naší Julisky, od těch malých až po A tým. A ilustroval ji také náš odchovanec, sedmnáctiletý Jeroným Bohdan.

Knížka byla slavnostně uvedena na jevišti divadla Ypsilon, za podpory předních členů této legendární scény Jany Synkové, Jiřího Lábuse a Jana Jiráně, kteří přečetli ukázky z knihy. Zpívala Alžběta Bohdanová a kmotrovství se ujali herečka Národního divadla Jana Preissová, vedoucí programu ČRo 2 Kateřina Dvořáková a kapitán našeho týmu Marek Hanousek, který se svého úkolu v obležení zkušených řečníků zhostil skvěle. Pobavil a rozesmál celý sál a zároveň promluvil moudře a připraveně. Mimo jiné autorce řekl: "Chtěl bych se zmínit i o portrétech, které o nás píšeš a které mají neviditelnou, ale velmi důležitou roli. Kromě toho, že nás v nich líčíš úplně jinak, než jak nás veřejnost zná nebo co si o nás myslí, tak jsem zjistil i já sám, že vlastně své spoluhráče zdaleka neznám. Paradoxně i když s nimi dennodenně sdílím jednu šatnu. Díky portrétům lépe chápu chování a osobnosti jednotlivých hráčů a celkově nám to pomáhá lépe stmelit kolektiv, abychom byli co nejúspěšnější. Za to bych ti chtěl moc poděkovat. Jsem rád, že tě máme v týmu a že kopeš za Duklu."

Křest proběhl symbolicky - podáním ruky těm, o kterých se mimo jiné v knize píše a kteří byli první, komu byla na jevišti kniha předána. Vedle dam českého divadla, jakými jsou Marie Drahokoupilová, Martina Randová, Tereza Pokorná, Ludmila Molínová a další, to byli i trenéři naší mládeže Petr Fišar a Jaroslav Žipaj. Petr Fišar věnoval autorce strom ozdobený ve vínově žluté, s krásným rovným kmenem, jako symbol výchovy mladých hráčů, na které se svými projekty na Dukle Zuzana Maléřová spolu s trenéry podílí.

V závěru křtu bylo předáno Nadačnímu fondu Rozum a cit, který pomáhá pěstounským rodinám, 85 ks knih jako vánoční dárek pro pěstouny. Dukla přispěla v této charitativní akci 25 ks knih. Krásná atmosféra společně prožitého podvečera spřízněných lidí, mezi kterými byli mladí hráči Dukly, trenéři i vedení klubu, tak byla vyslána kniha O květině s úsměvem a laskavostí k jejím čtenářům.

Fotografie: Jana Pertáková