clanek-1
  • Klub

  • 29.05.2017

Prvním držitelem ceny Františka Hrdličky se stal Miloslav Jícha

Miloslav Jícha je nesmazatelně spjat s klubem z Julisky, ve kterém působí už neuvěřitelných 60 let. Na Galavečeru ePojisteni.cz ligy byl jako první oceněn cenou Františka Hrdličky a stal se tak jejím prvním laureátem.

Poprvé zavítal na Julisku v roce 1956, tehdy ještě jako fotbalista. Později už ale jako funkcionář. Jeho úspěšnou budoucnost mu přisoudil věhlasný trenér Bohumil Musil. To, že se jeho slova: „Mohl by z tebe být výborný funkcionář,“ vyplní takovou měrou, asi tehdy ještě nečekal.

Zažil ty nejslavnější éry Dukly Praha. Přelom padesátých a šedesátých let, jejíž vrcholem bylo mistrovství světa v Chile, kam cestovalo hned šest hráčů Dukly. Tou druhou byla léta sedmdesátá, která vrcholila zlatými medailemi na mistrovství Evropy v Bělehradě. Ale byl i u horších časů, kdy Dukla spadla z ligy a její A mužstvo se přesunulo do Příbrami a Miloslav Jícha s ním. V roce 2007, došlo k odprodeji druholigové licence z Jakubčovic na Duklu a spolu s profesionálním fotbalem se na Julisku vrátil i Miloslav Jícha. Volba oslovit právě jeho, byla jasná, nikdo neměl zkušenosti s profesionálním fotbalem, jako on.

Právem byl v roce 2006 oceněn za celoživotní práci pro fotbalové hnutí a stal se laureátem Ceny dr. Václava Jíry.

Miloslav Jícha je živoucí kronikou celé Dukly Praha. Je precizní, zdvořilý a velmi ochotný. My si ho velice vážíme a k ocenění mu všichni gratulujeme!


Ligová fotbalová asociace cenu Františka Hrdličky představila v jarní části sezony jako anketní novinku v rámci Galavečera ePojisteni.cz ligy. Anketa je určena pro osobu mimo fotbalový trávník, která během svého působení zanechala nesmazatelnou stopu v profesionálním klubu. Od tohoto ročníku bude toto ocenění udělováno Ligovou fotbalovou asociací každoročně.

„Cítíme, že je třeba oceňovat osobnosti, které se během své dlouholeté práce, jenž není často veřejnosti známa, výrazně přičiní o fungování a rozvoj profesionálních klubů,“ řekl Dušan Svoboda, předseda Ligové fotbalové asociace při představování nové ankety.