clanek-1
  • Klub

  • 03.05.2017

Ligové kluby se v 27. kole zapojí do kampaně pro mladé fotbalisty a fotbalistky

Nadcházející 27. kolo ePojisteni.cz ligy podpoří projekt Můj první gól, který pomáhá začínajícím fotbalistům a fotbalistkám na startu jejich kariéry. Do kampaně pro mladé naděje a talenty českého fotbalu se zapojí všech šestnáct klubů nejvyšší domácí soutěže.

Týmy ePojisteni.cz ligy propagují projekt Můj první gól opakovaně. Stejně jako v 6. kole aktuálního ročníku, i tentokrát děti v tričkách s logem projektu symbolicky doprovodí základní jedenáctky všech ligových celků na trávníky. „Těší nás, že se do kampaně pravidelně zapojují všechny ligové kluby. Vnímáme to jako jeden ze stěžejních momentů celé akce. Projekt je úspěšný, což potvrzuje i ocenění UEFA, které bylo FAČR uděleno,“ prozradil předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda.

Projekt svými fotbalovými příběhy podpořily známé osobnosti nejen z fotbalového prostředí – vítěz Zlatého míče z roku 2003 Pavel Nedvěd, bývalý záložník Borussie Dortmund a Arsenalu Tomáš Rosický, český reprezentační záložník Bořek Dočkal či herec Ivan Trojan. Jejich i další medailonky jsou ke zhlédnutí na YouTube kanálu projektu Můj první gól, webu mujprvnigol.cz a na Facebooku.

Můj první gól zároveň organizuje významnou náborovou akci Měsíc náborů. Následující série fotbalových náborů proběhne už v květnu a Fotbalová asociace České republiky ji podporuje po finanční, produkční i komunikační stránce. Chcete-li i vy nastartovat fotbalovou cestu svého dítěte, přiveďte ho na fotbalový nábor. Nejbližší akci vašemu bydlišti najdete na webu Můj první gól.

FAČR dále podporuje mladé naděje Fotbalovým balíčkem, který obsahuje sportovní tašku, tréninkový dres, míč, láhev na pití či nově instruktážní DVD Trénuj, se kterým můžete sami rozvíjet fotbalové dovednosti svého malého fotbalisty či fotbalistky, a to bez náročnějšího využití pomůcek či dostupnosti tréninkových ploch (VIDEO). V této sezoně je Fotbalový balíček určen dětem ročníku narození 2009. Rodiče o něj mohou zažádat prostřednictvím webového formuláře na stránkách Můj první gól do konce června 2017.

Náborovou akci Můj první gól Evropská fotbalová unie (UEFA) ocenila jako nejlepší Grassroots projekt roku 2015 v rámci všech členských zemí. „Na vlastní oči jsem viděl, jak úspěšnou akcí Můj první gól je, a byl jsem vážně fascinován,“ ocenil Per Ravn Omdal, čestný předseda Grassroots UEFA.