clanek-1
  • WU9

  • 05.04.2017

WU9: Úspěšný víkend – vyhraný mistrák a 2. místo na Minicupu

První dubnový víkend nachystal pro Baletky kategorie WU9 hned dvě akce, na kterých mohly ukázat, jak se přes zimu zvládly připravit na jarní sezónu. V sobotu 1.4. čekal dívky r. 2008 (a některé mladší) mistrák na Julisce proti klukům z ČAFC r. 2008 a v neděli jely ty nejmladší Baletky r. 2009 a 2010 na hřiště ČAFC zabojovat v Minicupu proti klukům 2010.

1.4.2017 Mistrovský zápas Dukla vs. ČAFC

Sobotní počasí vyloženě lákalo k návštěvě hezké sportovní akce a tak se dopoledne na hřišti sešla docela početná skupinka diváků, která přišla povzbudit Baletky při jejich prvním mistrovském utkání v úvodu jarní sezóny.

Dívky vstoupily do zápasu s elánem a výsledky se brzy dostavily. Úvodní dvě části hrály na hlavním hřišti jen nejstarší dívky a byla to opravdu hezká podívaná. Holkám se dařilo zachytávat nahrávky soupeře, dařilo se jim procházet přes celé hřiště, žádný ze soubojů nevypouštěly a mnohokrát vystřelily na bránu. Diváci odměňovali předvedené akce potleskem a to holky hnalo zase dál. V půlce utkání se k základnímu kádru přidala i další část Baletek, která mezitím hrála s mladšími kluky na vedlejším hřišti. Díky této posile mohly Baletky hrát na plno celý zápas a únava na nich nebyla vůbec znát. Krásných akcí se tak diváci dočkali i v této části a často se na nich podílely i naše nejmladší Baletky.

Po závěrečném hvizdu se tak dívky mohly radovat z vydařeného utkání a předvést rodičům parádní děkovačku.

Sestava: Hanka Makovičová, Anežka Kárová, Kačka Kolmanová, Ella Norlin, Adriana Lauková, Lili Šimková, Charlotta Goldamerová, Gabča Sobotková, Kačka Voříšková, Silva Balounová, Lenka Gajzlerová, Ema Škorňová, Kristina Puchalová, Nikitka Veselá, Eliška Remešová

2.4.2017 Minicup - 2. místo

V neděli se na hřišti ČAFC sešlo kolem poledne 9 našich nejmladších Baletek, aby změřily své síly s několika týmy kluků na turnaji Minicup. Počasí i tentokráte holkám přálo, a tak se mohlo hrát na přírodní trávě.

Celý turnaj hrály Baletky s velkým nasazením a kluků se rozhodně nebály. Zkušenější fotbalistky z našeho týmu hrály více technicky, zatímco nové a méně zkušené Baletky to doháněly svou bojovností. Všechny dohromady tak vytvořily téměř neporazitelný tým a z turnaje si odvezly krásné 2. místo. Pro některé Baletky to byla vůbec první zkušenost s turnajem a první vybojovaná medaile.

Sestava: Lenka Gajzlerová, Kačka Voříšková, Nikitka Veselá, Ema Škorňová, Ema Stanislavová, Nikolka Linhartová, Soňa Pokorná, Ada Kolihová, Monika Bloudková

Hodnocení trenéra Jána Makoviče: „Mám obrovskou radost z toho, co holky o víkendu předvedly. Jsem na ně hrdý a potlesk rodičů, ať už v sobotu nebo v neděli byl zasloužený. Jsou tam stále rezervy, ale tento víkend byl odměnou za tvrdou práci hráček v tréninku. Holky jen tak dál.“