clanek-1
  • A-tým

  • 02.04.2017

Filip Rada hodnotí remízový zápas proti Zbrojovce

Na jaře inkasoval v 6 zápasech pouhé dva góly a v každém ligovém kole prokazuje svoji dobrou formu. Nejinak tomu bylo i v utkání proti Zbrojovce, kde parádními zákroky vymazal brněnské střelce a další nulou tak dopomohl k tomu, že si Dukla odvezla domů bod za remízu.

V zápase jsi předvedl minimálně dva opravdu důležité zákroky, kterými si tým skutečně podržel. Jak si je viděl ze svého pohledu?

Kdyby šla první šance (střílel Ashiru) o něco výš, tak bych ji pravděpodobně asi neměl. A u té druhé (střílel Přichystal) jsem se přesouval a tam, kdyby to dal na zadní, tak bych jen proletěl. Takto mi dal šanci zasáhnout a zaplaťpánbůh, že se mi to podařilo chytit. Jen je škoda, že si odtud neodvážíme tři body, protože, když to vezmu zpětně, tak jsme tady vyhrát mohli.

Hrála Zbrojovka tak, jak jste před utkáním očekávali?

Věděli jsme, že doma nedali dlouho gól ani nevyhráli, naposledy snad s Libercem. I kvůli tomu šetřili dva střeďáky proti Opavě, takže pro ně tohle byl hodně důležitý zápas. Nějaké šance si vytvořili, poté jsme jim ještě jednu nebo dvě nabídli špatným odkopem, ale že by nás nějak překvapili, to se říct nedá. Čekali jsme, že to bude náročné utkání před dobrou kulisou.

Kterou šanci na straně Dukly hodnotíš jako největší?

Minimálně ve druhém poločase jsme měli 3 nebo 4 šance, ze kterých jsme mohli dát gól, ale bohužel proměňování šancí nás dlouhodobě trápí.

Počtvrté na jaře jsme neinkasovali. Z tohoto pohledu tedy panuje s defenzivou spokojenost?

Jednoznačně. Když nedostanete gól, tak neprohrajete. Jen je škoda, že i když si vytváříme velké množství šancí, například i na soupeřových hřištích, tak nás stále trápí naše koncovka. Myslím si, že je jen otázkou času, aby nám to tam začalo postupně padat a s tím přišlo i více bodů.