clanek-1
  • Rozhovory

  • 16.10.2016

Néstor Albiach Roger: "Bod je asi spravedlivý"

Patřil k nejlepším na hřišti. Ve druhém poločase dokonce trefil nádhernou ranou břevno, avšak trocha potřebného štěstí proti Liberci chyběla jak Néstorovi, tak celému týmu. Ze zápasu, který nabídl mnoho šancí, si podle španělského forwarda bod ve výsledku zasloužíme.

Proti Liberci jste měli několik šancí ke skórování. Mohl bys je popsat?

Měli jsme několik jasných gólových příležitostí. Marek (Hanousek) hlavou, poté Štetina a několik dalších střel zpoza pokutového území. Ve druhém poločase jsme měli také 3 nebo 4 vyložené šance. Jednu měl Juroška, mojí střelu zastavilo břevno a další střely ze střední vzdálenosti se také neujaly.

Liberec hraje Evropskou ligu, ale během zápasu to vypadalo, že Dukla byla lepším týmem a nechybělo mnoho k vítězství. Souhlasíš?

Už na začátku jsme věděli, že nás bude čekat těžký zápas. V prvním poločase jsme byli lepší my a ve druhém zase oni. Myslím si, že bod z tohoto utkání je asi nakonec spravedlivý.

Dukla sehrála mnoho zápasů, ve kterých byla herně lepším týmem než její soupeř, ale ne zrovna každý z nich dokázala dotáhnout do vítězného konce. V čem je podle tebe hlavní problém?

Každý zápas hrajeme opravdu dobře. Vytváříme si šance a celkem snadno přecházíme do útočné fáze, ale bohužel nás hodně trápí koncovka a bez gólu se těžko vítězí.

Jaké jsou momentálně nejsilnější stránky našeho týmu?

Hrajeme pohledný fotbal, při kterém se snažíme hodně držet míč a být silní v kombinační hře. V některých případech by ale nebylo na škodu, být důraznější při útočení a především v soupeřově pokutovém území.

Po zápase se Slovanem jsme na 8. příčce v ligové tabulce. Jak hodnotíš toto umístění po třetině soutěže?

Ano, momentálně jsme na osmém místě, ale myslím si, že bychom si zasloužili mít více bodů, než momentálně máme. Dobrá zpráva ale je, že nás čeká ještě hodně utkání, takže uvidíme, kam se v budoucnu posuneme.

Když se budeme dívat dopředu, čekají nás zápasy s Jihlavou, Plzní a Příbramí. S kolika uhranými body bys byl spokojený z těchto třech utkání?

V následujících zápasech nás čekají venkovní zápasy v Jihlavě a v Příbrami, které jednoznačně nebudou lehké, ale doufáme v to, že z nich vytěžíme všech 6 bodů. Doma hostíme pravděpodobně nejtěžšího soupeř a tím je Plzeň. Nám se ale vždy hraje lépe proti silnějším týmům, takže stát se může všechno. Dukla se bude o vítězství rvát!