clanek-1
  • WU9

  • 06.10.2016

Dukla dívky WU9 nastřílely 7 gólů a porazily Štěrboholy

Za hustého deště se ve středu 5. 10. večer dohrávalo přeložené mistrovské utkání nejmladších fotbalistek z Dukly. Dívky se velmi brzy po úvodním hvizdu ujaly vedení a svůj náskok udržely až do konce zápasu. Zmrzlé, ale veselé, oslavami málem zbořily kabiny hřiště na Dědině.

Odložený zápas z víkendu se odehrával na umělém trávníku v novém areálu ZŠ na Dědině. Již rozcvičení proběhlo v dešti a za nízké teploty a počasí se za celou dobu utkání nezměnilo. Soupeř nastoupil v poněkud mladší sestavě a tak měly dívky velkou šanci sehrát další dobré utkání.

Jako první se za Duklu trefila Kačka Kolmanová a v zápětí se k ní přidala Hanka Makovičová, která se letos trefuje až na jednu výjimku v každém zápase kde nastoupí. Velmi dobrý začátek zvedl dívkám sebevědomí a neustále soupeře tlačily. Kluci se však nevzdali a snížili na 2:1 na což velmi rychle zareagovala opět Kačka a skórovala podruhé.

V druhé půli utkání už kluci hru vyrovnali, ale to už se mezi střelce zapsala i Adrianka Lauková, která se dokázala prosadit hned čtyřikrát. Holky nakonec utkání dovedly do vítězného konce a měly velký důvod k radosti.

Hodnocení trenéra: „Velká pochvala všem hráčkám. Mám radost, že se méně zkušené hráčky výrazně zlepšily a že Silva s Lili již mohou doplňovat tým. Moc se mi líbil výkon všech holek. Anežka předvedla brankářské skoky, jako Petr Čech. Gabča se snažila použít kličky z tréninků. Hanka s Adriankou ukázaly sílu na balónu i koncovku a Kačka pochopila, že i obránce má dávat góly. Pořád ale máme co dohánět a to zejména v kombinaci a s kondicí to také nevypadá slavně. Uvidíme v sobotu, zda dokážeme udržet dobré výkony i nadále.“