clanek-1
  • Preview k zápasu

  • 28.04.2016

Dukla jede do Příbrami!

Zbývají čtyři kola do konce sezony a Dukla míří do nedaleké Příbrami. Celku, který je momentálně na čtrnáctém místě tabulky a bojuje o záchranu. Utkání se bude hrát v sobotu 30. dubna 2016 od 15.00 hodin na hřišti Energon Arény.

Příbrami se poslední kola příliš nedaří. Po dvou smolných prohrách na domácím hřišti, kdy si hráči domácího celku nešťastně dali vlastní branku a pomohli tak soupeři k výhře, mají na svém kontě pouze 24 bodů.

Ani poslední utkání nepřineslo kýžený klid, na hřišti Zbrojovky Brno podlehli Středočeši 0:2.

Trenér Pavel Tobiáš zápas okomentoval pro web Synot ligy takto: „První poločas byl šachovou partií, v níž jsme se dobře posouvali a bránili. Byli jsme nachystaní na soupeře, nepouštěli jsme jej do šancí. Brno také nikam nechvátalo. Měli jsme dvě dobré gólové situace, které jsme nevyužili. Do druhého poločasu jsme vstoupili se stejnou myšlenkou. Ale bohužel jsme rychle dostali gól. Tým je momentálně v takovém rozpoložení, že jej podobné situace lámou. Hned jsme dostali i druhou branku. Obě padly po střelách hlavou, což je mrzuté. Z naší strany už to byl potom jen zmar. Sestupový kruh se uzavírá, bude to souboj na krev. Spoléháme na to, že Příbram je zvyklá tyto souboje podstupovat a situaci zvládneme.“

Boj to pro Příbram jistě bude, pomoci by ji v něm měl zejména nejlepší střelec týmu Roman Bednář, který se do branek soupeře trefil tuto sezonu celkem sedmkrát. Ne menší pozor by si však dukelská obrana měla dát na lotyšského útočníka Šabalu, který dal v posledních utkáních gól Spartě i Ostravě.

Poslední utkání Dukly a Příbrami vyzněla lépe pro středočeský celek. Nicméně celková bilance mluví pro tým z Julisky, který Příbram porazil celkem třikrát, čtyřikrát s ní remizoval a dvakrát prohrál.

Posledním hráčem, který se trefil do sítě našeho sobotního soupeře, byl Lukáš Štetina. Hlavičkou na začátku utkání v březnu 2014 poslal Duklu do vedení. Utkání nakonec skončilo 1:1 (penaltu proměnil Jakub Řezníček, pozn. red.).

Jak dopadne v pořadí desáté vzájemné střetnutí, uvidíme už tuto sobotu od 15 hodin na hřišti Energon Arény.

Utkání bude mít na starosti čtveřice rozhodčích: Zelinka – Hájek, Arnošt (Franěk).

Poslední utkání soupeře

FC Zbrojovka Brno - 1. FK Příbram 2:0 (0:0).

Branky: 50. Škoda, 57. Řezníček.
Rozhodčí: Jech - Urban, Hock.
ŽK: Krameš, Hnaníček, Bednář (všichni Příbram).
Diváci: 4 116.

FC Zbrojovka Brno: Melichárek - Hyčka (46. Malík), Košťál, P. Buchta, Jovanovič, Keresteš - Zoubele (87. Brigant), Lacko, Lutonský (69. Chrien), Škoda - Řezníček. Trenér: Kotal.

1.FK Příbram: Hruška - Mudra, Tregler, Zápotočný, Divíšek - Krameš, Hnaníček (61. Vošahlík) - Pilík, Suchan (79. Laňka), Rezek - Bednář. Trenér: Tobiáš.

Poslední vzájemné utkání

FK Dukla Praha - 1. FK Příbram 0:1 (0:1)

Branka: 26. vlastní Hanousek.
Rozhodčí: Ardeleánu - Mencl, Pochylý.
ŽK: Krmenčík, Vrzal, Jakub Mareš, Miloševič, Berger - Dosoudil, Bednář, Zápotočný.
Diváci: 1 521.

FK Dukla Praha: F. Rada - Miloševič, Jeřábek, Gorkšs, Vrzal - Považanec (72. Jakub Mareš), Marek Hanousek, Daniel Tetour (46. Beauguel) - Berger, Krmenčík, Čajič. Trenér: Kozel.

1.FK Příbram: Hruška - Sus, Dosoudil, Zápotočný, Divíšek - Tregler, Hnaníček - Pilík (90. Brandner), Barák (72. Suchan), Štípek (78. Jiří Mareš) - Bednář. Trenér: Tobiáš.