clanek-1
  • Klub

  • 08.02.2016

Tisková konference FK Dukla Praha

Dnes proběhla tisková konference FK Dukla Praha, které se zúčastnili Ing. Petr Paukner, Ing. Bohumil Paukner, Ing. Michal Šrámek, Luboš Kozel, Marek Hanousek a Michal Breznaník.

Na Ing. Bohumila Pauknera mířily otázky týkající se cílů Dukly pro jarní část Synot ligy. „Vzhledem k předsezonním cílům je vedení s postavením A mužstva nespokojeno a jsem rád, že nespokojeni jsou i hráči a jsou ohodlaní jít vzhůru,“ uvedl. 

Majoritní akcionář Ing. Petr Paukner hovořil především o splacení všech závazků, které Dukla v minulosti měla. Zdůraznil finanční stabilitu celého klubu a také uvedl současný rozpočet klubu, který činí 60 milionů korun. Na otázku týkající se mediálních spekulací ohledně údajného prodeje Dukly odpověděl následovně.„Jde o snahu získat strategického partnera pro Duklu, tak aby měla větší finanční zázemí a tím pádem mohla mít i vyšší ambice. Bohužel se mi to zatím nepodařilo, protože hledám partnera, který bude důvěryhodný a předvídatelný.“

Ing. Michal Šrámek se věnoval tématu pohybu v hráčském kádru. „Věřím, že všichni hráči, kteří přišli během zimní přestávky, vytvoří v kádru novou sílu a nový impuls, který nám možná na podzim scházel, a opět posunou naše sportovní cíle dál.“ Zmínil také nešťastné bodové ztráty během podzimní části ligy, které nyní bohužel schází na umístění, které bylo vytyčeno jako cíl před začátkem probíhající sezony. 

Luboš Kozel zhodnotil zimní přípravu A týmu. Podle slov trenéra proběhla příprava v duchu, ve kterém trenéři chtěli a splnila předem stanovený plán. Doplnění kádru se neslo v duchu nahrazení odcházejících dvou důležitých hráčů A týmu a poměr mezi odchody a příchody by dle názoru Luboše Kozla měl být vyrovnaný. „Michal Breznaník je hráč, který umí vstřelit i připravit branku a efektivita je na těchto ofenzivních postech velmi důležitá.“