clanek-1
  • A-tým

  • 06.06.2015

Dukla se vrací zpět na britské ostrovy. Oslovil ji Celtic FC!

Po 22 letech se tým Dukly podívá opět na britské ostrovy. Na stadionu St. Mirren Park nastoupí Dukla proti skotskému Celticu v sobotu 4. července od 12:30 místního času.

Celtic oslovil Duklu s nabídkou sehrát přípravné utkání ve skotském Paisley na hřišti St. Mirren Park. "Je hezké, že si na nás vzpomněl klub s takovým jménem a historií. Je to jen důkaz toho, že jsme s nimi loni odehráli pěkné fotbalové utkání. Pro každého je takový zápas velká zkušenost a já vítám, že něco takového můžeme absolvovat," uvedl trenér A týmu Luboš Kozel.

Celý tým poletí do Skotska leteckým speciálem a místa budou i pro fanoušky. "Rádi bychom fanouškům nabídli několik míst, aby si tuto výjimečnou příležitost mohli prožít zblízka společně s hráči A týmu," uvedl Petr Studénka, obchodně-marketingový ředitel FK Dukla Praha. Cenová nabídka se teprve připravuje, proto sledujte stránky www.fkdukla.cz, kde se brzy dozvíte bližší informace. Již nyní se můžete předběžně hlásit na emailu studenka@fkdukla.cz

Tým Luboše Kozla poměřil síly se skotským Celticem FC naposledy minulý rok v rámci rakouského soustředění. Utkání skončilo bezbrankovou remízou a oba trenéři jej hodnotili takto: 

"Jsem hlavně rád, že jsme mohli zápas odehrát, protože takováhle možnost se nám, jako mužstvu, doposud nepovedla. Myslím si, že remíza je ve výsledku zasloužená, jsem velice spokojený s výkonem, hlavně v defenzivě, kde jsme hráli velice dobře. Díky tomu jsme získávali míče a chodili velice dobře do protiútoků. Slabinou je samozřejmě ta nula vstřelených branek, musíme na tom pracovat, abychom z příležitostí, které si vytvoříme, dokázali soupeře potrestat," uvedl po utkání trenér FK Dukly Luboš Kozel.

"Byl to dobrý zápas, proti výbornému soupeři. Dukla proti nám prokázala, že se jedná o kvalitní celek. Myslím si, že výsledek 0:0 je pro nás dobrý. Za čtyři dny hrajeme druhé předkolo Ligy mistrů proti KR Reykjavík a český tým nás velice dobře prověřil. Podle mého se jednalo, v rámci herního soustředění, o nadprůměrné utkání," uvedl trenér Celticu FC Ronny Deila.


FK Dukla Praha - Celtic FC 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Biebl – Kraml, Oberlaber.
Dukla Praha: Rada - Karavaev, Štetina (61. Jeřábek), Vorel, Hanousek Matěj - Čajič, Gedeon (61.Hlinka), Hanousek Marek - Berger (75. Manzia), Krmenčik (73. Beauguel), Juroška (89. Pospíšil).


Celtic: Forster - Matthews, van Dijk, O’Connell, Izaguirre - Boerrigter (70. McGregor), Mulgrew, Kayal (70. Biton), Johansen - Commons, Stokes (78. Watt).


Naposledy se Dukla dostala na britské ostrovy v roce 1993, kdy sehrála přátelské utkání proti Derby County. Utkání tehdy skončilo remízou 2:2.

Připomeňme si slavné semifinále PMEZ 1966/1967

Celtic FC - Dukla Praha 3:1 (1:1)
Branky: 27. Johnstone, 61. a 67. Wallace - 44. Štrunc. Rozhodčí: Joaquim dos Campos
Celtic: Simpson - Craig, McNeill, Clark, Gemmell - Murdoch, Auld - Johnstone, Wallace, Chalmers, Hughes
Dukla: Viktor - Čmarada, Novák, Zlocha, Táborský - Masopust, Geleta - Štrunc, Dvořák, Nedorost, Vacenovský 


Odveta: Dukla Praha - Celtic FC 0:0 
Rozhodčí: Dienst
Dukla: Viktor - Čmarada, Novák, Zlocha, Táborský - Masopust, Geleta - Štrunc, Knebort, Nedorost, Vacenovský
Celtic: Simpson - Craig, McNeill, Clark, Gemmell - Murdoch, Auld - Johnstone, Wallace  Chalmers, Lennox