clanek-1
  • Stará garda

  • 12.05.2015

V Branově odehrají utkání internacionálové Dukly

Při příležitosti uctění památky legendárního spisovatele Oty Pavla odehrají v Branově internacionálové Dukly utkání proti staré gardě místního fotbalového mužstva. Duel je na programu v sobotu od 10:15 v rámci "Dne s Otou Pavlem".

Za mužstvo Dukly nastoupí: Tomáš Obermajer, Ladislav Vízek, Václav Samek, Luboš Kozel, František Štambacher, Oldřich Rott, Luboš Urban, Jiří Jeslínek, Günter Bittengel, Jan Fiala, Pavel Korejčík, Jan Suchopárek, Petr Malý, Michal Prokeš.


Na Den s Otou Pavlem ale dorazí i další internacionálové a bývalí či současní funkcionáři Dukly Praha: Jiří Blažek, Miroslav Mück, Miloslav Jícha, Milan Carvan, Ivo Niederle, František Haltuf, Ivo Viktor, Ivan Novák, Karel Knesl, Ján Geleta, Josef Vacenovský, Rudolf Kučera, Josef Jelínek, František Knebort, Dušan Kabát, Vladimír Táborský, Vladimír Kocourek

Utkání Dukla Praha - Branov se odehraje v sobotu od 10:15 na fotbalovém hřišti v Branově, kulturní program vyvrcholí ve 13:15 vzpomínkovým aktem v rámci uctění památky 42 let od úmrtí legendárního spisovatele Oty Pavla. Ota Pavel se v roce 1964 proslavil knihou Dukla mezi mrakodrapy, která vzácně mapuje příběhy hráčů nejslavnější generace Dukly z 60. let.

V návaznosti na 50. leté výročí od prvního vydání knihy Dukla mezi mrakodrapy připravil Klub přátel Josefa Masopusta ve spolupráci s naším klubem nové vydání této výjimečné knihy. 

Kniha je po dlouhých letech k dispozici v distribuci od prosince 2014. Navíc byla vydána jako reedice v původním formátu a s původními fotografiemi.