clanek-1
  • A-tým

  • 05.01.2012

Přípravu začali s Duklou Marek a Engelmann

P R A H A - Hned na začátku přípravy se zapojily do týmu trenéra Luboše Kozla dvě posily – Josef Marek a Vojtěch Engelmann. Oba hráči přicházejí v rámci úzké spolupráce Dukly a třetiligových Kunic.

Středočeský celek je tzv. farmářským týmem Dukly. V rámci vzájemné spolupráce teď přišli na Julisku dva talentovaní hráči. Čtyřiadvacetiletého útočníka Josefa Marka (snímek vlevo) si fanoušci možná pamatují z jeho jarního hostování v Bohemians 1905, kde sbíral své první ligové zkušenosti. Během podzimu nastoupil za Kunice v ČFL k 17 zápasům, v nichž vstřelil deset branek. Trefil se také v Ondrášovka Cupu, kde přispěl k vítězství nad Čelákovicemi.

Také Vojtěch Engelmann (vpravo) v minulosti působil v Bohemians 1905. Ještě předtím ale dělal první fotbalové kroky v Újezdu nad Lesy, odkud odešel do Viktorie Žižkov, aby roce 2006 zamířil do Bohemians. Odtud v roce 2010 přestoupil do Kunic. Dvaadvacetiletý záložník patřil na podzim ke klíčovým hráčům středočeského týmu. V ČFL nastoupil k 15 zápasům a připsal si dva góly.