clanek-1
  • Rozhovory

  • 23.07.2014

Lukáš Štetina: Táhneme za jeden provaz

Dvaadvacetiletý stoper měl se začátkem přípravy menší zdravotní problémy, ale nyní se cítí fit a těší se na nadcházející novou sezonu. A jak komentuje velkou obměnu kádru? "Do kolektivu zapadli všichni dobře, ale chce to čas, abychom si na sebe vzájemně zvykli," říká Lukáš.

Lukáši, v letní přípravě jsi měl menší zdravotní potíže, jak se teď cítíš?
Ano, hned na začátku přípravy mě postihly menší zdravotní problémy, kdy jsem měl problém s ploskou pravé nohy, ale už by to mělo být v pořádku, takže můžu normálně trénovat a cítím se dobře.

Na post pravého beka přišli dva noví hráči - Dino Kluk a Vyacheslav Kravaev, jak si s nimi rozumíš po herní stránce?
Jsou to dva mladí talentovaní hráči, kteří budou přínosem a mužstvu pomůžou. Při hře to je v pohodě, rozumíme si, i když jsou momenty, kdy to není úplně ideální, ale to chce čas.

Do kádru přišlo spousty cizinců, to zahrnuje i Dina (Chorvatsko) a Vyacheslava (Rusko), jak spolu komunikujete?
Se Slávou mluvím Rusky a s Dinem jak anglicky, tak slovensky, protože anglicky toho moc říct neumím, ale Dino je Chorvat, takže hodně věcem rozumí jak v češtině, tak ve slovenštině.

Jak jde všem začlenění do nového kolektivu? 
Určitě to bude chtít trochu času, aby si zvykli buď oni na nás a nebo my na ně, ale do kolektivu zapadli všichni, nikdo tu nemá s nikým problém. Ani si nepamatuju, že by za dva roky co tu jsem, nějaký problém někdy byl. Vždy se tu udělá pořádek a určí pravidla, která musí fungovat.

S kým sis třeba ty osobně sedl nejvíce?
Co se mě týká, nemám nikoho, kdo by mi sedl více nebo méně. Berem to profesionálně a myslím, že všichni tak berou. Když chceme táhnout za jeden provaz, tak by to mělo tak být.

A teď k Ostravě, sledoval si ji v přípravě?
Co se týká mužstev v lize, tak jsem každé sledoval tak trošku. Ostravu nám blíže představí trenéři, takže to není tak, že bych celou přípravu sledoval jen ji.

Těšíš se už na start ligy? Jak probíhá příprava?
Těším se. Na zápas s Ostravou se připravujeme jako na každý jiný zápas, každý je důležitý, je jedno kdo a kdy nás čeká. Myslím, že zápas s Ostravou bude náročný, ale který zase není, že?