clanek-1
  • Rozhovory

  • 17.05.2011

David Mikula: Když jsem do Dukly přicházel, na postup jsem vůbec nemyslel

P R A H A - Tři zápasy a žádný inkasovaný gól. To je pro stopera skvělá vizitka. Pochlubit se jí může David Mikula, který od zápasu s Varnsdorfem nechyběl na hřišti ani minutu. „Že jsme od té doby neinkasovali? To není mnou. Góly nedostáváme celou sezonu. Je jedno, jestli hraje na stoperu Michal Šmíd s Honzou Vorlem nebo já. Tým ví, co má dělat, ať hraje kdokoliv,“ říká „Miki“.

Jak jsi spokojen se zápasem proti Vlašimi?
I když všichni víme, že hra nebyla tak dobrá, jak si ji představujeme, tak jsme spokojení s výsledkem. Blíží se konec soutěže a my jsme potřebovali potvrdit výhru ze Znojma. Výsledek byl důležitější než předvedená hra.

Pro psychickou pohodu byla výhra hodně důležitá, že?
Určitě! Konečně se nám podařilo zvládnout zápas venku, takže jsme ty body potřebovali potvrdit i doma. To se nám už delší dobu nedařilo. Teď jsme udělali ze tří zápasů devět bodů a to poslední vítězství bylo strašně důležité.

Nehráli Patrik Gedeon ani Jan Vorel, takže jsi natáhl kapitánkou pásku ty. Jsi třetí v pořadí, co se týče této funkce?
Kapitánem je Patrik Gedeon, jeho asistentem je Honza Vorel. Dál už to zvolené není. Při přípravě před zápasem trenér řekl, že kapitánem budu já. Vážím si toho, ale všichni víme, že kapitánem je Patrik.

Byl jsi překvapený, když tě trenér vybral?
Trošku překvapený jsem byl, protože jsem toho moc neodehrál. Nemyslel jsem si, že by to mohlo padnout na mě. Dá se říct, že v mistrovském zápasem jsem byl kapitánem poprvé. Je to pro mě ocenění.

Když v pátek porazíte Kladno, zajistíte si postup. Bude těžké soustředit se jen na zápas a nemyslet na případný postup?
Už nám chybí jen jedna výhra, kterou chceme získat proti Kladnu. Ale bude to těžký zápas, oni hrají o záchranu, takže nepřijedou odevzdaní. My se musíme zodpovědně připravit na utkání a nemyslet na případné oslavy.

Na Julisce jsi jedním ze služebně nejstarších hráčů. Když jsi do Dukly přicházel, napadlo by tě, že tu jednou možná zažiješ postup do první ligy?
Teď jsem tady čtvrtým rokem. Přicházel jsem, když se Dukla vracela do profesionálního fotbalu. Ale myšlenky na postup jsem tehdy neměl. První rok byl strašně těžký, s problémy jsme se zachránili. Pak přišel nový majitel a nastartovala se nová cesta.