• Rozhovory

• 15.02.2011

Martin Jirouš: Máme tu fantastické podmínky

Čtyřiadvacetiletý odchovanec Liberce. Prošel několika prvoligovými i druholigovými kluby. V ročníku 2008/2009 se stal nejlepším střelcem druhé ligy. V létě 2009 pak odešel do Sparty. Naposledy hostoval v Příbrami.

Jirouš přijde na Duklu na hostování. Momentálně jsou jednání těsně před podpisem smlouvy.

Nyní tráví s týmem čas na soustředění v Turecku, kde si pochvaluje příjemné podmínky pro trénink. A má s čím porovnávat. Ve své kariéře zažil již mnoho soustředění s různými kluby.

"Obrovská výhoda oproti Kypru je, že zde nefouká vítr," říká Martin Jirouš.

Co předcházelo tvému rozhodnutí zamířit do Dukly?
Určitě tomu pomohlo, že mě zná trenér Kozel z Liberce. I pro mě bylo díky tomu rozhodování jednodušší.

S jakým cílem jsi přišel?
Chtěl bych se propracovat ke stabilnímu hraní. Zatím jsem toho v minulých klubech, kde jsem působil, moc nenahrál. Proto bych se chtěl tady v Dukle prosadit.

Jak hodnotíš právě probíhající soustředění v Turecku?
Podmínky tu máme fantastický. Vše co potřebujeme, tak tu máme. V předchozích týmech jsem podobné soustředění nezažil, a to jsem prošel již hodně kluby.

Zkus to porovnat se svými zkušenostmi ze soustředění s prvoligovými celky.
S Libercem jsme byli na Kypru. Úroven hotelů lze brát za srovnatelnou, i když zde vše působí honosněji. Co je zde opravdu skvělé, tak je počasí. Obrovská výhoda oproti Kypru je, že zde nefouká vítr. To pak v utkáních i při tréninku bylo vcelku nepříjemné.

A co hřiště? Místní sportovní areál nabízí kvalitní přírodní terén.
Se Spartou jsme byli v golfovém resortu. Tam jsme měli k dispozici jen jedno hřistě. Což nelze s podmínkami tady srovnávat.

Takže si soustředění pochvaluješ?
Ano. Doufám, že veškerá práce zde se zúročí v ostrých utkáních v lize.