Znovu bez vstřeleného gólu. Dukla prohrála s Chrudimí 0:2

9. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2020/2021

MFK Chrudim

Sestava domácí:

Rada (C) – Dancák, Piroch, Chlumecký – Souček, Kovaľ (62. Hadaščok), Doumbia, Bin (73. Kozel), Preisler – Ugwu, Krunert (62. Ayong).

Sestava hosté:

Mrázek – D. Hašek, Drahoš, Krištof, Trávníček – Řezníček (46. Hlavsa), Kesner (C) (88. J. Havlena), Verner, Sokol (83. T. Dostálek) – Kang-hjon (59. Rybička), Mužík (83. Nikodem).

• Branky: 25. Kesner, 66. Mužík (pen.). ŽK: Kozel, Rada – Verner, J. Havlena. Rozhodčí: Dorušák – Vejtasa, Vodrážka. Střely na bránu: 3:3. Střely mimo: 5:3. Rohy: 5:2. Držení míče (v procentech): 47:53.
Bez gólů i bez bodů. Dukla stejně jako v neděli ve Vlašimi nedokázala ani jednou skórovat a v 9. kole podlehla doma Chrudimi 0:2.

Hodnocení trenéra:

Roman Skuhravý (Dukla Praha): „Postupnými kroky jsme se dostali do stavu, kdy na nás leží deka. Snažíme se dělat všechno proto, abychom z toho kluky dostali, ale na hřišti je furt vidět velká nervozita a obavy. Zákonitě nás to potrestalo při obou gólových situacích, což byly nákopy do vápna. První gól se mi snad ani nechce hodnotit, pak soupeř zvýšil z penalty a my už jsme bohužel nedokázali reagovat.“

Jaroslav Veselý (Chrudim): „Vítězství na Dukle je pro nás cenné a troufnu si říct, že i zasloužené. Důležité bylo, že se nám povedlo eliminovat přednosti domácích. V první půli měla Dukla snad jen jednu šanci ke konci, my kromě gólu dali i břevno. Ve druhém poločase jsme nechtěli jen bránit, ale přidat i druhý gól, který přišel a určil řád zbytku zápasu. Potvrzuje se to, že v letošní sezoně vzhledem k mnoha okolnostem může každý porazit každého.“