FANSHOP

Ženy zůstávají v nejvyšší soutěži i v další sezóně

7. 5. 2016 | Redakce

Ženy zůstávají v nejvyšší soutěži i v další sezóně

V sobotu 7.5.2016 odehrály naše ženy odvetné utkání nadstavbové části v Pardubicích. Tento zápas utvrdil sestup domácích do nižší soutěže a tím i to, že naše ženy budou druhým rokem hrát nejvyšší soutěž žen v republice.18. kolo, sobota 7. 5. 2016, 15:00, Letní stadion, Pardubice
SK DFO Pardubice SK DFO Pardubice
0:2
(0:0)
Dukla PrahaDukla Praha

SK DFO Pardubice: Havlíková - Urbancová, Závišková, Kabeláčová, Kupková, Dobrevová, Macháčková (46.Čechová), Martínková (76.Karabinošková), Šmídová (56.Kubečková), Kunáková (67.Dostálová), Strachotová (61.Barešová)
Dukla Praha: Dolejšová - Rzycká, Bažoutová, Hajnová, Králíčková (79.Beštová J.) - Beránková, Kozlíková (89.Nedvědová), Rychtarová - Houbová (69.Beštová B.), Šturmová, Plzáková
Branky: 55.Plzáková, 66.Šturmová
ŽK: Dobrevová (Pardubice)
Rozhodčí: Kánská - Chlastáková, Louženský
Diváci: 22

Komentář

Do utkání nastoupil tým v totožné základní sestavě jako na domácím hřišti Na Šancích. V minulém měřením sil zdolaly baletky pardubické hráčky rozdílem tří branek. I dnes byl výsledek přívětivější pro holky z Julisky. Děvčata do utkání naskočila zodpovědně. V první půli musela Dolejšová pomáhat pouze jednou, jinak k ohrožení branky hostí nedošlo. Za to na druhé straně bylo k vidění několik neúspěšných pokusů, ale střely byly nepřesné nebo nedůrazné. V největší šanci byla naše nejlepší jarní střelkyně Šturmová, bohužel míč těsně minul branku. V další výrazné akci se objevila nejmladší Houbová, z malého vápna zakončila pouze do brankařky. Ke konci poločasu vázla na naší straně kombinace, naštěstí děvčata tuto slabší desetiminutovku ustála. Dvě minuty před koncem mohla jít do úniku opět Houbová, ale Dobrevová ji zastavila likvidačním faulem, za který obdržela za žlutou kartu.

Po změně stran tlak hostí neupadl a naše hráčky se stále tlačily do ofenzivy. První radování mohlo přijít po rohovém kopu Kozlíkové, kdy skórovala Plzáková. Bohužel pro faul nebyla tato branka uznána. Během několika minut se opět k rohu postavila Kozlíková. Centr poslala na přední tyč, kde díky své důraznosti posunula míč do branky Plzáková. Pardubické hráčky se ještě snažily zrychlit hru a více ohrozit naši branku, ale bez úspěchu. V 66. minutě byla před vápnem zfaulována Houbová. K trestnému kopu se postavila kapitánka Kozlíková a našla prudkou přízemní střelou Šturmovou, která míč nasměrovala do branky 0:2. Do konce utkání baletky kontrolovaly hru a domácí hráčky k ničemu významnému nepustily. Konečný výsledek poslal definitivně pardubický tým do 2. ligy.

Fotogalerie


 


Fotogalerie


Partneři klubu