PORTRÉTY Z JULISKYJakub Výmola
    FANSHOP

Ženy v prvním zápase nestačily na Slavii

18. 8. 2015 | Redakce

Ženy v prvním zápase nestačily na Slavii

Duklu, jako nováčka nejvyšší ženské fotbalové soutěže, čekal hned v úvodním kole nejtěžší možný soupeř. Slavia, mistr posledních dvou ročníků a tým doslova nabitý reprezentantkami. Hráčky Dukly, podporované početnou fanouškovskou základnou, i přes velmi dobrý a bojovný výkon podlehly Slavii 5:0.1. kolo, sobota 15. 8. 2015, 17:00, SC Xaverov
Slavia Praha Slavia Praha
5:0
(2:0)
Dukla PrahaDukla Praha

Slavia Praha: Sladká - Malinová (46. Houzarová), Necidová, Budošová, Benýrová - Divišová, Juračková (77. Němečková), Bartovičová (74. Pincová), Šušolová (46. Pěničková), Chlastáková - Kožárová (86. Dlouhá)
Dukla Praha: Dolejšová - J.Beštová (45. Sůrová), Fojtíková, Bažoutová, Rzycká - Rychtarová (85. Hajnová), B.Beštová, Kozlíková (74. Vyskočilová) - Šturmová, Beránková, Plzáková (58. Smíšková)
Branky: 11. Divišová, 28., 46. a 55. Kožárová, 87. Pincová
ŽK: Beštová Jana (Dukla)
Rozhodčí: Rodová - Navrátilová, Napoleová
Diváci: 100

Komentář

Od počátku utkání byly karty rozdány zcela jasně. Slavia si vytvořila velkou územní převahu, Dukla se snažila zodpovědně bránit a v případě možnosti vyrazit do nějakého brejku. Už první desetiminutovka ukázala, že zápas bude hlavně soubojem slávistických střelkyň s brankářkou Dolejšovou. A ta měla zpočátku navrch, když postupně vychytala Bartovičovou, novicku v domácí sestavě Šušolovou, nebo Divišovou. Přesto právě poslední jmenovaná poslala Slavii v 11. minutě do vedení. Slavia i nadále diktovala tempo hry a uzamkla Duklu na její polovině hřiště, ale z převahy a mnoha šancí využila v prvním poločase už jen jedinou. V 27. minutě dostala míč do branky Kožárová. „Věděli jsme, že nás čeká soupeř jiné úrovně, přesto jsme holky nabádali k tomu, aby se neuchylovaly k pouhému odkopávání míčů a pokusily se vymyslet něco i směrem dopředu. To se bohužel moc nedařilo,“ uvedla Lucie Králíčková.

Druhou půli začaly domácí fotbalistky více než dobře. Prakticky ihned z rozehry předvedly akci, kterou po centru Houzarové zakončila třetím slávistickým gólem Kožárová. A o deset minut později to bylo už o čtyři branky, Kožárová střelou o tyč dokonala hattrick. I další minuty patřily Slavii a nebýt Dolejšové, zápas mohl dopadnout úplně jiným brankovým rozdílem. Konečnou podobu výsledku dala pět minut před koncem krásnou střelou zpoza vápna Pincová. “Chtěli bychom hráčkám poděkovat za jejich maximální nasazení a bojovný výkon, i když to by měla být samozřejmost. K výsledku přispěla výborným výkonem Dolejšová. Soupeři, se kterými se můžeme a chceme měřit, teprve přijdou,“ řekl Jan Vetyška.

Fotogalerie


 


Fotogalerie


Partneři klubu