FANSHOP

Ženy sehrály se Slavií vyrovnaný první poločas

13. 10. 2015 | Redakce

Ženy sehrály se Slavií vyrovnaný první poločas

Sobotním zápasem se rozběhla druhá polovina základní části první ligy žen. Na Duklu čekaly účastnice Ligy mistrů, hráčky Slavie Praha. Domácí fotbalistky držely s favoritem krok pouze poločas a nakonec prohrály 2:7.8. kolo, sobota 10. 10. 2015, 10:30, Sportovní areál eRZet
Dukla Praha Dukla Praha
2:7
(2:2)
Slavia PrahaSlavia Praha

Dukla Praha: Dolejšová – Beštová J., Fojtíková, Bažoutová, Rzycká – Kozlíková (77. Vyskočilová), Sůrová, Beštová B. – Rychtarová (77. Toťová), Beránková, Plzáková (46. Smíšková)
Slavia Praha: Sladká (46. Votíková) - Tomášková, Necidová, Budošová, Benýrová - Houzarová (55. Chlastáková), Bartovičová, Juračková (46. Divišová), Pěničková (72. Němečková), Malinová - Svitková (87. Dlouhá)
Branky: 13., 29. Kozlíková - 11., 27., 87. Malinová, 65., 81. Chlastáková, 58. Divišová, 86. Tomášková (pen.)
ŽK: Beštová B., Dolejšová (obě Dukla)
Rozhodčí: Šauflová - Hessová, Skřivánková
Diváci: 55

Komentář

Slavia vlivem nabitého programu nastoupila do utkání s několika změnami. Pouze na lavici náhradnic zůstaly Divišová, Votíková a Chlastáková, do utkání nebyly vůbec nominovány Pincová a Kožárová. Přesto do zápasu vstoupily sešívané lépe. Jejich první šanci ještě dokázala Jana Beštová zastavit na brankové čáře, ale už v desáté minutě se skóre poprvé měnilo. Bartovičová prošla do pokutového území, obešla brankářku Dolejšovou a před brankou našla Malinovou, pro kterou nebyl problém uklidit míč do sítě. Zanedlouho však udeřilo na druhé straně. Blanka Beštová vystihla rozehrávku Slavie, přihrála Beránková ta předala Kozlíkové, která střelou k tyči srovnala. A i nadále byl k vidění souboj Malinové s Kozlíkovou. První jmenovaná po průniku po levé straně nechala „vystoupit z vlaku“ bránící Fojtíkovou a poslala hosty opět do vedení. Kozlíková se ovšem nenechala zahanbit a nepovedený odkop slávistické brankářky Sladké proměnila svou střelou v opětovné vyrovnání a v poločasový stav 2:2.

Do druhého poločasu poslali oba trenéři čerstvé hráčky. Na domácí straně nahradila Smíšková Plzákovou, za Slavii šly do hry Votíková s Divišovou. A Slavia pořádně přitopila pod kotlem. Nejdříve šla sama na branku Divišová, kterou vychytala Dolejšová, poté Pěničková trefila spojnici tyče a břevna a následně Necidová nedokázala dotlačit balón do prázdné branky. Až v 58. minutě se Divišová po centru Malinové zblízka prosadila a utkání zlomila ve prospěch Slavie. Zbylé minuty byly ve znamení jasné převahy sešívaných fotbalistek, které svoji dominanci stvrdily dalšími brankami. Dvakrát se prosadila Chlastáková, jednou z penalty Tomášková a v závěru ještě hattrick zkompletovala Malinová. Dukla si tedy i přes bojovný výkon a nadějný výsledek v poločase nakonec připsala prohru 2:7.

„Myslím, že jsme viděli zajímavý zápas. Dobře jsme vstoupili do utkání a vstřelili jsme dvě branky. V druhé půli se samozřejmě projevila kvalita soupeře a síla hráček z lavičky. Nám odcházely síly, přišla menší nekoncentrovanost, ale myslím, že jsme zejména v prvním poločase byli důstojným soupeřem,“ okomentoval utkání trenér Jan Vetyška.

Fotogalerie


 

Související články

Tabulka

Tabuka bude zveřejněna po prvním odehraném kole.
Dobromat.cz - Kadm nkupem pomhte
Podpořte dívčí a ženský fotbal na Dukle při nakupování přes internetové obchody, aniž by vás to stálo jen 1 hal navíc. Pokud nakupujete na internetu a chcete nás při tom zároveň podporovat, přidejte si do prohlížeče tohoto pomocníka: http://dobromat.cz/rozsireni/pridat

Facebook


Fotogalerie


Partneři klubu