09.05.2015, 10:30

FK Dukla Praha

17. kolo, Česká fotbalová liga žen 2014/15

Sokol Stará Lysá

Sestava domácí: Dolejšová – Toťová, Bažoutová, Fojtíková, Rzycká – Kozlíková, Sůrová (71. Plzáková), Rychtarová(72. Bottová) – Podroužková, Beránková, Smíšková

Sestava hosté: Janštová - Folprechtová, Havlová (71. Bíbrlová), Lodeová, Zelníčková, Dlasková, Mouchová, Vařečková (64. Koubová), Turková, Pacoňová, Červeňáková

• Branky: 4. Smíšková, 62. Rzycká, 69. Podroužková – 76. Mouchová
    ŽK: Bottová, Dolejšová - Koubová
    Rozhodčí: Šulcová – Simmerová, Hasíková
  • Diváci: 158

Hodnocení trenéra:

Jan Vetyška, hlavní trenér týmu žen:
"Před zápasem jsme nejvíce řešili zdravotní stav hráček. Po utkání z minulého týdnu, ve kterém docházelo k velmi ostrým zákrokům, měla řada děvčat zdravotní problémy. Díky výborné práci našeho pana fyzioterapeuta a velkému odhodlání děvčat se tohoto zápasu aktivně zúčastnit jsme nakonec mohli nastoupit v bez vynucených absencí.

Samotný vývoj zápasu není potřeba moc podrobně komentovat. Určitě nám pomohl rychle vstřelený gól, díky kterému se holkám na hřišti lépe dýchalo. Velmi dobrý a koncentrovaný výkon předvedly gólmanka a obranná čtveřice vedená Bažoutovou. Aktivitou hýřila útočná trojice v čele s Beránkovou, navíc úspěšnost děvčat v osobních soubojích byla na tento typ zápasu nezvykle pozitivní. V záloze se nám nedařilo kombinovat podle našich představ a trošku vázla i souhra v pohybu bez míče, ale i tak holky nemalou měrou přispěly bojovným a aktivním výkonem k výhře.

Vítězství znamená první místo v dlouhodobé soutěži, kterou jsme zvládli bez prohry. Před posledním zápasem s Krupkou máme po pouhých sedmnácti zápasech aktivní skóre + 133 branek, což myslím nemá obdoby v žádné jiné soutěži. Nyní se budeme připravovat na baráž o první ligu. Uvidíme, jak dopadne soutěž na Moravě, ale je jisté, že nás čeká cesta do Brna.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem hráčkám, realizačnímu týmu, vedení klubu a hlavně fanouškům za dosavadní práci a podporu v letošním ročníku. "