PORTRÉTY Z JULISKYDaniel Souček
    FANSHOP

Ženy se staly vítězkami 2.ligy!

10. 5. 2015 | Ondřej Havlas

Ženy se staly vítězkami 2.ligy!

Sobota byla dnem rozuzlení druhé nejvyšší soutěže, České fotbalové ligy žen. V zápase sezony hostily fotbalistky Dukly soupeřky ze Staré Lysé.17. kolo, sobota 9. 5. 2015, 10:30, UMT Juliska
Dukla Praha Dukla Praha
3:1
(1:0)
Stará LysáStará Lysá

Dukla Praha: Dolejšová – Toťová, Bažoutová, Fojtíková, Rzycká – Kozlíková, Sůrová (71. Plzáková), Rychtarová(72. Bottová) – Podroužková, Beránková, Smíšková
Stará Lysá: Janštová - Folprechtová, Havlová (71. Bíbrlová), Lodeová, Zelníčková, Dlasková, Mouchová, Vařečková (64. Koubová), Turková, Pacoňová, Červeňáková
Branky: 4. Smíšková, 62. Rzycká, 69. Podroužková – 76. Mouchová
ŽK: Bottová, Dolejšová - Koubová
Rozhodčí: Šulcová – Simmerová, Hasíková
Diváci: 158

Komentář

Samotné utkání nemohlo pro domácí hráčky začít lépe. Již ve čtvrté minutě našla Beránková Podroužkovou, jejíž střelu brankářka Lysé Janštová vyrazila pouze k dobíhájící Smíškové, a pro tu už nebyl problém uklidit míč do branky. Snový začátek pro Duklu. I v dalších minutách mohla početná skupina diváků sledovat mírnou převahu domácích fotbalistek, obzvláště Smíšková byla velmi aktivní. Bohužel oba její střelecké pokusy z 22. a 29. minuty dokázala gólmanka hostí odvrátit na roh. O pár minut později se v obrovské šanci ocitla Beránková, která postupovala sama na brankářku Lysé, ale ani ona druhý uklidňující gól nepřidala. Těsně před poločasem si pak připsala první vážnější šanci i Lysá, ale Mouchová vystřelila zpoza vápna nad branku Dolejšové.

Úvod druhé půle se nesl v duchu nepřesností. Oba týmy si byly velmi dobře vědomy, o co hrají, a nervozita jim svazovala nohy. První zaznamenání hodnou akci druhého poločasu si připsaly hráčky Staré Lysé, kdy střelu Mouchové musela Dolejšová vyškrábnout na roh. Pak už ale hrály prim zase domácí fotbalistky. Střela Beránkové ještě změnu stavu neznamenala, ale v 62. minutě napřáhla z velké dálky Rzycká a její střela krásně zapadla pod břevno branky. Velkou euforii domácích a zhruba 150 diváků ještě zvýšila o pár minut později Podroužková, která po krásné přihrávce Kozlíkové šla sama na branku, zkušeně obešla Janštovou a zvýšila na 3:0. Zdálo se, že o zápase je rozhodnuto. Menší komplikaci ale ještě způsobila Mouchová, která v 76. minutě po průniku středem hřiště snížila na 3:1. To však bylo ze strany hostí vše a Juliska tak mohla po závěrečném hvizdu propuknout v jásot a v oslavy vítězství ve druhé lize.

Ohlasy trenérů

Jan Vetyška, hlavní trenér týmu žen:
"Před zápasem jsme nejvíce řešili zdravotní stav hráček. Po utkání z minulého týdnu, ve kterém docházelo k velmi ostrým zákrokům, měla řada děvčat zdravotní problémy. Díky výborné práci našeho pana fyzioterapeuta a velkému odhodlání děvčat se tohoto zápasu aktivně zúčastnit jsme nakonec mohli nastoupit v bez vynucených absencí.

Samotný vývoj zápasu není potřeba moc podrobně komentovat. Určitě nám pomohl rychle vstřelený gól, díky kterému se holkám na hřišti lépe dýchalo. Velmi dobrý a koncentrovaný výkon předvedly gólmanka a obranná čtveřice vedená Bažoutovou. Aktivitou hýřila útočná trojice v čele s Beránkovou, navíc úspěšnost děvčat v osobních soubojích byla na tento typ zápasu nezvykle pozitivní. V záloze se nám nedařilo kombinovat podle našich představ a trošku vázla i souhra v pohybu bez míče, ale i tak holky nemalou měrou přispěly bojovným a aktivním výkonem k výhře.

Vítězství znamená první místo v dlouhodobé soutěži, kterou jsme zvládli bez prohry. Před posledním zápasem s Krupkou máme po pouhých sedmnácti zápasech aktivní skóre + 133 branek, což myslím nemá obdoby v žádné jiné soutěži. Nyní se budeme připravovat na baráž o první ligu. Uvidíme, jak dopadne soutěž na Moravě, ale je jisté, že nás čeká cesta do Brna.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem hráčkám, realizačnímu týmu, vedení klubu a hlavně fanouškům za dosavadní práci a podporu v letošním ročníku. "
 

Související články

Tabulka

P Tým Tým Z S B
4. FC Viktoria Plzeň 0 0:0 0
5. FK Dukla Praha 0 0:0 0
6. FK Pardubice 0 0:0 0
Dobromat.cz - Kadm nkupem pomhte
Podpořte dívčí a ženský fotbal na Dukle při nakupování přes internetové obchody, aniž by vás to stálo jen 1 hal navíc. Pokud nakupujete na internetu a chcete nás při tom zároveň podporovat, přidejte si do prohlížeče tohoto pomocníka: http://dobromat.cz/rozsireni/pridat

Facebook


Fotogalerie


Partneři klubu