Ženy opustily poslední příčku, zvítězily nad Brnem

8. 11. 2021 | Redakce

Ženy opustily poslední příčku, zvítězily nad Brnem

Pražská Dukla si v 11. kole 1. ligy žen na Julisce poradila s Brnem stejně jako muži v sobotním utkání a po druhé výhře v řadě opustila poslední příčku.11. kolo, neděle 7. 11. 2021, 10:30, Juliska UMT
Dukla Praha Dukla Praha
3:0
(1:0)
Horní HeršpiceHorní Heršpice

Dukla Praha:

Dolejšová - Kožíšková, Dudová, Lišková, Strnadelová - Pakostová (70. Hrobská), Beránková, Dvorská (80. Dvořáková) - Pergnerová (70. Prošková), Skálová, Ajazi (77. Potůčková)

Horní Heršpice:

Havlíčková - Kukučová (46. Pušková), Krištofová, Haklová (58. Dianišková), Chlápková (82. Jordánková), Mazúchová, Malatová, Ganiecová (66. Chlumová), Lišková, Ruslerová, Ondřejková (66. Kovaliková)

Branky: 43. Kožíšková, 63. Ajazi, 67. Dudová
Rozhodčí: Kánská - Hessová, Hrušková
Diváci: 50

Komentář

Dukla se podruhé za sebou představila doma na Julisce a navázala na první výhru v soutěži z minulého týdne. Nyní si svěřenkyně trenéra Jakuba Kowolowského poradily s Lokomotivou Brno, která se po dobrém startu v soutěži nyní trápí.

Nedělní duel provázel silný vítr a domácí fotbalistky začaly v prvním poločase s jeho podporou v zádech. Vytěžit z toho nakonec dokázaly pouze jednu trefu, když se chvilku před přestávkou radovala z první ligové branky Kožíšková.

Po změně stran ovšem přidaly Pražanky dvě slepené branky a rozhodly o své výhře. V 63. minutě nejdříve nadvakrát překonala brankářku Havlíčkovou Ajazi a za pár minut se ve skrumáži nejlépe zorientovala Dudová. Dukla díky druhé výhře v řadě opustila poslední příčku, která po jedenáctém kole patří Pardubicím.

„Hodnotím to samozřejmě kladně. Jsme šťastné, máme tři body, vyhrály jsme a pohnuly se z posledního místa. Doufám, že další utkání se nám vydaří stejně. Příští víkend máme Slavii, což bude těžký soupeř, ale v jarní části doufám, že budeme dál sbírat body,“ uvedla střelkyně druhé branky Anita Ajazi.

Dukla změnila herní styl, který ji nese ovoce. „Začaly jsme jinak napadat, získáváme více míčů na útočné polovině. Myslím, že nám to šlape, podporujeme se a chceme vyhrávat,“ prozradila.

Lokomotiva se v Praze neprosadila. „Bylo to pro nás hodně těžké, oba týmy potřebovaly body a pro nás to bohužel dopadlo hůře. Upřímně si za to asi můžeme sami, neumíme si nahrát, byl to od nás špatný výkon,“ hodnotila smutná kapitánka hostí Tereza Ruslerová, dříve Krištofová.

Moravankám se v posledních utkáních nedaří. „Ze začátku všechno šlo hladce, nevím čím to je, musíme se nad sebou zamyslet a musíme začít bodovat, jinak to bude pro nás špatné,“ dodala.

(zdroj fotbal.cz)

Ohlasy trenérů

Jakub Kowolowski, trenér: "Společně jsme navázali na výkon z minulého zápasu, což jsem moc rád, je to bomba pocit, zároveň mě těší, že za poslední měsíc jsme se neskutečně zvedli, hlavně hlavou nahoru, protože v nohách jsme to vždycky měli. V zápase jsme podali opět dobrý výkon, byli jsme lepší než soupeřky z Brna a zaslouženě vyhráli. Je to další dílčí krok, máme před sebou dvě utkání, se Slávií a pohár. Dvě vítězství jsou pro nás nyní obrovsky motivující. Holkám patří velké díky, jsme skvělý tým!"

 

Tabulka

Tabuka bude zveřejněna po prvním odehraném kole.
Dobromat.cz - Kadm nkupem pomhte
Podpořte dívčí a ženský fotbal na Dukle při nakupování přes internetové obchody, aniž by vás to stálo jen 1 hal navíc. Pokud nakupujete na internetu a chcete nás při tom zároveň podporovat, přidejte si do prohlížeče tohoto pomocníka: http://dobromat.cz/rozsireni/pridat

Facebook


Fotogalerie


Partneři klubu