Ženy na úvod jara prohrály s pražskou Spartou

7. 3. 2022 | Redakce

Ženy na úvod jara prohrály s pražskou Spartou

Dukla vstoupila do prvního jarního kola v utkání proti AC Sparta Praha. Soupeřky byly velmi kvalitní a po 9 brankách zvítězily na půdě Dukly.13. kolo, neděle 6. 3. 2022, 16:00, Juliska
Dukla Praha Dukla Praha
0:9
(0:6)
Sparta PrahaSparta Praha

Branky: 5. a 82. Martínková L., 12. a 34. Cvrčková, 25. Pochmanová, 30. vlastní, 32. Chlastáková, 79. Bužková, 87. Koubová
Rozhodčí: Kánská - Pachtová, Machová
Diváci: 50

Komentář

V souboji dvou pražských týmu hostila na úvod jara předposlední Dukla na Julisce druhou Spartu. Letenský výběr byl favoritem duelu, což potvrzoval od úvodních minut a rychle vedl, když lobem překonala brankářku domácích Lucie Martínková. Zanedlouho se radovala z dorážky Cvrčková a povedenou střelou se prezentovala Pochmanová. Do přestávky se radovaly sparťanky ještě třikrát a vedly tak o šest branek.

Po změně stran se gólostroj přibrzdil, další přesné zásahy přidaly svěřenkyně trenéra Martina Masaryka až v závěru. Prosadily se střídající Bužková s Koubovou, druhou trefu v utkání přidala i Lucie Martínková. Sparta si tak z Julisky odvezla tři body za jasnou výhru 9:0.

(zdroj: fotbal.cz)

Ohlasy trenérů

Jakub Kowolowski, trenér: "Mrzí mě výsledek dnešního utkání. Sparta odehrála velmi dobrý zápas, v dovednostní kvalitě a tempu hry byla o level výše. I přes tuto skutečnost nám chyběl větší důraz a hodně branek padlo po dorážce, kde jsme mohli být agresivnější a zodpovědnější. V tomto aspektu je třeba se i takovému soupeři vyrovnat. Zápasy s oběma pražskými S jsou náročné a soupeři svou kvalitu jednoznačně mají a potvrzují ji na hřišti, přesto 9 branek v naší síti hodnotím negativně.

Máme nyní před sebou 7 hratelných utkání, vše máme ve svých rukách. Osmé utkání, které máme v semifinále poháru žen, věřím, že vstoupíme do takového zápasu s větší vervou a lepším nastavením."

 


Fotogalerie


Partneři klubu